FED: KORONAVİRÜS OLUMSUZ ETKİLİYOR

 FED: KORONAVİRÜS OLUMSUZ ETKİLİYOR

Fed Başkanı Powell, katıldığı bir video konferans etkinliğinde öğrencilerle koronavirüs ve ekonomik salgının ilişkilerine dair soruları cevaplandırdı. 

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen bir video konferans etkinliğinde konuştu. Powell, öğrencilere koronavirüs salgınının henüz tam anamı ile ekonomi üzerindeki olumsuz etkisinin yok olmadığını anlattı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“HAYATTA NEYİN GERÇEKTEN ÖNEMLİ OLDUĞUNU ÇOĞU İNSAN DÜŞÜNMEDE ZORLANDI”

Koronavirüs salgınıyla başa çıkmak zorunda kalan öğrencilerin “olağanüstü bir nesil” olacağına inandığını belirten Powell, dünyayı daha farklı göreceklerini, hayatta neyin gerçekten önemli olduğunu düşünmeye çoğu insandan daha önce zorlandıklarını söyledi.

SALGININ GETİRDİĞİ EKONOMİK  DEĞİŞKENLİKLERİ GÖRMEK ZAMAN ALICAK”

Powell, salgının ekonomiyi önemli şekilde değiştirdiğine işaret ederek bu değişikliklerin ne kadar kalıcı olacağını zamanın göstereceğini kaydetti. Fed Başkanı Powell, “Sanırım salgın öncesi ekonomimize geri dönmeyeceğimizi biliyoruz ancak değişikliklerin tam olarak ne olacağını görmek zaman alacak.” dedi.

Fed’in ekonomiyi, salgını atlatmaya devam ederken dikkatle izlemesi gerektiğini belirten Powell, ekonominin nasıl değiştiğini ve bankanın politikası üzerindeki etkilerini anlamaya çalışmaları gerektiğini ifade etti.

“KORONAVİRÜS HALA DEVAM EDİYOR”

Powell, aşılama hızının yavaşladığına işaret ederek “Koronavirüs hala aramızda ve bir süre daha böyle olmaya devam edecek gibi görünüyor.” diye konuştu.

“DELTA VARYANTININ ETKİSİ HENÜZ NET DEĞİL”

İnsanların salgına rağmen hayatlarını yaşamak için uyum sağlamayı öğrendiğine dikkati çeken Powell, “Delta varyantının ekonomi üzerinde önemli etkilerinin olup olmayacağının henüz net olmadığını söyleyebilirim.” dedi.

Kaynak: ensonhaber.com

Yorum Yap