5 yaşındaki çocuk macera parkında mevtten bu türlü döndü

 5 yaşındaki çocuk macera parkında mevtten bu türlü döndü

Bursa’da yaşayan Demir ailesi 5 yaşındaki oğulları Hüseyin’le birlikte vakit geçirmek için geçen cumartesi Nilüfer ilçesinde macera sporları faaliyeti gösteren işletmeye geldi.

Hüseyin Demir, burada görevlilerin yardımıyla şişme botla kayılabilen kaydırak alanına alındı. Argümana nazaran Hüseyin Demir’e vazifeliler tarafından emniyet kemeri, kask ve beden muhafaza yeleği takılmadan kayması sağlandı. Bu sırada bot üzerinde istikrarını kaybeden Hüseyin Demir, bottan devrilerek metrelerce sürüklendi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Göz yaşlarına boğulan çocuğun yardımına ise ailesi koştu. Demir’in bottan devrilme anı cep telefonu kamerası tarafından da görüntülendi.

“SAĞLIKÇI DİYE ÇAĞIRDIK KASİYER ÇIKTI

Hüseyin Demir’in kolundan, başından ve bacağından yaralandığını gören ailesi, yetkilerden revirdeki hekimin gelmesini istedi. Bu sırada argümana nazaran işletme yetkilileri kasada vazifeli bayanı, “sağlıkçı” diye yaralı çocuğun yanına yollayarak, ecza dolabındaki materyaller ile pansuman yapmasını istedi.

Baba Mustafa Demir’in sağlıkçı kimliğini sorması üzerine bayanın kasiyer olduğu ve sıhhat çalışanı olmadığı ortaya çıktı. Daha sonra Mustafa Demir, durumu 112 ve 155 gruplarına bildirdi. Olay yerine gelen sıhhat takımları, Hüseyin Demir’i Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırdı.

Küçük çocuk, burada yapılan tedavinin akabinde taburcu edildi. Baba Mustafa Demir ise, hem güvenlik tedbirlerinin alınmaması hem hekimin bulunmaması hem de kasiyerin hekim olduğunu tez ettikleri gerekçesiyle Bursa Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu. Yaşanan olayla ilgili soruşturma sürüyor. (İHA)

Yorum Yap