Akşener’den Erdoğan’a: Abuk sabuk konuşarak, millete ihanet ediyorsun…

 Akşener’den Erdoğan’a: Abuk sabuk konuşarak, millete ihanet ediyorsun…

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuşuyor.

Akşener’in konuşmasından satır başları:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

* Elmalı Davası ismi verilen hukuk rezaletinden bahsetmek istiyorum. İki küçük yavrumuzun yaşadığı müthiş olayları biliyorsunuz.

* Sanıkları isimli tıp raporuna karşın aylar evvel tahliye edilmişler. Tutuklu yargılamayı olağanlaştıranlar mevzu iki küçük çocuğumuza yapılan cinsel istismar olunca tutuksuz yargılamayı tercih etmişler.

* Kabahatin faillerinin ortamızda dolaşıyor olması kabul edilemez. Çocuklarımız çizerek anlatmışlar. Anlaması gereken vicdansızlar anlayamamış. Buradan başta Adalet Bakanı olmak üzere uyarıyorum.

* Empati mahrumu kararlarla milletimizi tahrik etmeyin. Açıklan HSK soruşturması yanlışsız tarafta atılmış bir adımdır. Adaletin tecelli etmesi için hızla devamı gerekir.

DANIŞTAY’IN İSTANBUL KONTRATI KARARI

*Biliyorsunuz Sayın Erdoğan bir gece apansız İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlükten kaldırmaya kalkması üzerine bir hukuk süreci başlattık.

*Sürecin münasebetini şahsen Danıştay tarafından ortaya konulan ve istisnasız bir biçimde uygulanan bir prensibe dayandırdık.

*Bu prensip, bir süreci sona erdirme hakkı. Danıştay, karara muhalif üyeler olduğu halde müracaatımızı reddetti.

*Danıştay göz nazaran göre sayın Erdoğan’ın Meclis’imiz uygundur demeden onaylayamayacağı bir muahedeyi tek başına ortadan kaldırmasına cevaz vermiş oldu.

*Gider ayak sadece senin gönlün olacak diye Türk milletine ziyan vermeye hakkın yok. Adalete, hukuka ülkede yaşayan tek bir ferdin itimadı kalmadı.

* Bayanların gayreti, benim mücadelemdir. Bayanların çabası, ÂLÂ Parti’nin uğraşıdır. Asla vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar, ‘İstanbul Mukavelesi Yaşatır’ demeye devam edeceğiz.

*Sayın Erdoğan’a ve eğitim gurusu ambalajı ile misyona getirdiği Ulusal Eğitim Bakanı’na sormak istiyorum. Siz bu öğrencilere neden gıcık oluyorsunuz? İmtihanın bu kadar güç, soru formlarının bu kadar farklı olmasının sebebi nedir? Bu çocuklardan ne intikamı alıyorsunuz, ne yaptılar size?

‘SÖKE SÖKE’ TARTIŞMASI

* Biz de millet olarak hakkımızı, hukukumuzu ‘söke söke’ almasını biliriz. Fakat maalesef geçen hafta devlet geleneğimizden bir türlü nasiplenemeyen, ulu tarihimizi bilmeyen sayın Erdoğan Kanal İstanbul’a karşı durduğumuz için ihtar yaptığımız, ‘İktidara geldiğimizde size tek kuruş ödemeyeceğiz’ dediğimiz için çok sonlandı ve ‘Boş konuşuyorlar. O parayı sizden söke söke alırlar’ dedi.

* Milletin adamı diyorlardı ya meğersem tahkimin avukatıymış. Seçimden kazanamayacağını anlamış diyor ki ‘sizden’.

* Sayın Erdoğan’dan sinyali alan küçük ortak da durmadı. Hiç utanmadan Türk milletinin parasına çökecek firmaları hukuksal teminat altına alalım dedi.

* Sayın Erdoğan tarafını seç. Bu ülkenin cumhurbaşkanı mısın yoksa yabancı şirketlerin avukatı mısın? Birinci seçimde yolcu olduğunun daha yeni farkına varmış olabilirsin.
Küçük ortak hiç durur mu, durmaz. Hiç utanmadan Türk milletinin parasına çökecek firmaları tüzel garanti altına alalım dedi. Kelamın bittiği yer. Bu nasıl iştir arkadaş? Bu nasıl bir utanmazlık? Açık açık ilan edeyim, bu nasıl bir işbirlikçiliktir? Yazıklar olsun hepinize.

* Sayın Erdoğan, tarafını seç. Milletinin yanında mısın, beşli çetenin ardında mısın? Milletin adamı mısın, lobilerin adamı mı olacaksın, karar ver. Birinci seçimde yolcu olduğunun farkına daha yeni varmış olabilirsin, ancak İsmet Özel’in şiirinde dediği üzere; ‘Tam düşecekken tutunduğun tuğlayı Rab bellemeyeceksin.’

* Yüz yıl evvel de işgalcilerin avukatlığını yapmaya kalkan işbirlikçiler vardı. Sonra ne oldu? İşgalciyle birlikte geldikleri üzere gittiler. Tarihten ders al. Oturduğun makamın gerektirdiği sorumluluğun artık farkına var. Adeta bir sömürge valisi ağzıyla abuk sabuk konuşarak sana tüm makamları veren bu aziz millete apaçık ihanet ediyorsun.

Yorum Yap