Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘erken seçim’ açıklaması

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘erken seçim’ açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan, partisinin Hatay Genişletilmiş Vilayet Müracaat Toplantısı’nda konuştu. Erken seçim argümanlarına değinen Erdoğan, “Yatıyor kalkıyor ‘erken seçim’ diyorlar. Seçimin tarihi muhakkak, haziran 2023. Boşuna çabalamayın” tabirlerini kullandı.

“DİK DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu formda:

* Gelecek jenerasyonlara daha büyük bir güçlü bir Türkiye bırakabilmek için her birimizin bu kutlu davanın neferi olduğunu benimsemeliyiz. AK Parti’yi millet kurmuştur. Ana kademe, bayan kollarımız ve gençlik kollarımız bir ortadayız.

* Gayemiz evvel bu ülkenin 84 milyon vatandaşının her birinin gönlünü fethetmektir. Vaktimizi ve gücümüzü yalnızca bu doğrultudaki çalışmalarımızı daha âlâ getirmek için çalışacağız.

* En kıymetli vazife teşkilatlarımıza düşüyor. Her akının maksadında AK Parti’nin olması boşuna değildir. Türkiye ile AK Parti’nin mukadderatı adeta bütünleşmiştir. Türkiye’yi seven AK Parti’yi seviyor, Türkiye’den nefret eden bizden de nefret ediyor. Daima dik durduk ve dik durmaya da devam edeceğiz.

* Milletimiz bu ülkede kimin ne olduğunu, neyi ne için yaptığını pek güzel biliyor. Biz birbirimize sevgimizi, hürmetimizi kaybetmezsek bunların hiçbiri sonuç vermez. Hatay’ın bir dayanışma sergileyeceğine inanıyorum.

“BUNLARIN PALAVRADAN ÖTEKİ VİZYONLARI YOK”

* Türkiye’nin yaşadığı 19 yıl içinde 15 seçimin her biri kendi içinde değere sahiptir. Artık önümüzde 2023 seçimleri var. Bu seçimler 19 yılın akabinde ülkemizin geldiği seviyeyi 2053 vizyonuna taşıyacak en kritik dönemeci kapsıyor.

* Bunların palavradan öbür vizyonları yok. Gençlerimizi gelecekleri ve hayalleri konusunda dayanak sağlayacak tek partinin AK Parti olduğuna ikna edeceğiz.

“SEÇİMİN TARİHİ BELLİ”

* Hayatları palavra, yatıyorlar kalkıyorlar ne diyorlar erken seçim, nereden çıktı bu ya? Seçimin tarihi muhakkak: Haziran 2023. Boşuna çabalamayın…

* Gençler şunu unutmayın; 20 yıl öncesinin Türkiye’si ile yahut Hatay’ı ile bugünün Hatay’ı karşılaştırdığınızda, bugünkü gençler bilmez. Onlara anlatacaksınız. Z nesli falan diyorlar ya bunlara anlatacaksınız, bilmezler. Onlara bunları hatırlatacaksınız.

* 2023 seçimlerine kadar her çalışmayı bu anlayışla yürüteceğiz. Ülkemizle ilgili heveslerini saklama gereği, bilhassa sıhhat, bunların hayatında bu türlü bir şey var mı? Bu zatın SSK’nın başında olduğu vakitler Savaş Ay’ın programındaki Bay Kemal’in programını tüm teşkilata izletin, görsünler.

* Gençler bunu bilsinler. Şimdiyse hastanelerimiz nasıl, bunu da görsünler. Bakın şu anda sevgili kardeşlerim, dünyanın değişik yerlerinde Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri aşı var ya, bu aşıyı fiyatlı yaptırıyor biliyor musunuz? Fiyat alıyor, fiyat. İngiltere’de 100 sterlin üzere sayıyla fiyat alınıyor. Bizde bu türlü bir şey yok…

Yorum Yap