Fenerbahçe’de aidat gerilimi! Lider Ali Koç tribüne gitti

 Fenerbahçe’de aidat gerilimi! Lider Ali Koç tribüne gitti

Ülker Stadyumu’nda devam eden Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Konsey Toplantısı’nda aidatların, Lider Ali Koç’un teklifiyle 50 TL’den 500 TL’ye çıkarılması oylandı. Oy çokluğu ile kabul edilen karar sonrası, üyelerden biri reaksiyon gösterdi.

Üyenin “Ben nasıl ödeyeceğim 500 TL’yi” halindeki isyanının akabinde Fenerbahçe Lideri Ali Koç, tribüne geldi. Lider Ali Koç’un üyelerle konuşmasının akabinde gerginlik büyümeden önlendi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Fotoğraf: Fatih Erdoğdu

Yaşanan gerginliğin akabinde Fenerbahçe Divan Konseyi Lideri Vefa Küçük, oturuma orta verdi. Verilen kısa ortanın akabinde oturum kaldığı yerden devam etti.

Ali Koç: Kongre üyelerimizin Fenerbahçe’nin maddi külfetlerine takviye olması lazım

Aidatlar konusu üzerine çıkan gerginliğin akabinde bir konuşma yapan Fenerbahçe Lideri Ali Koç, sabreden kongre üyelerine teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Fenerbahçe için daima bir arada birkaç saat geçirmek geleceği kurgulamak hepimizin sorumluluğu. Bu bahis gündeme gelmesi gereken bir husustu karar sizin olacak. Mali mevzuları biliyorsunuz, külfetleri biliyorsunuz. Önümüzü görüyoruz lakin daha gidecek çok yolumuz var. Aidat 50 lira yakışmıyor. Ne olacağına siz karar vereceksiniz. 121 kişinin önergesi 250 lirayı öneriyor. Bütün bu çabada biz geldiğimizde konseylerin nasıl olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Biz enkaz edebiyatı yapmıyoruz. Dün anlatılanlarda neredeyse biz borçlu çıkıp, eski idare alacaklı çıkacaktı. Kongre üyelerimiz Fenerbahçe’nin maddi kahırlarına dayanak olması lazım. Siz kongre üyelerimiz taraftarlarımızın resmi temsilcilerisiniz. Bize nazaran idare olarak hakikat sayı 500 liradır. Rastgele bir emrivaki yapmak istemiyoruz. Onun için Vefa lider iki sayı içinde el kaldırsın istedi. Burada şöyle bir durum var. Bir sayı oyladıktan sonra geriye dönüş yok. 500 liralık yıllık aidatı kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.”

Yorum Yap