Hiç giyinmediği botları mezarının başına koyuldu

 Hiç giyinmediği botları mezarının başına koyuldu

Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde bilgi süreç işçisi olarak çalışan 33 yaşındaki Alev Solak misyonu sırasında ani baş ağrısı şikâyeti ile acil servise gitti. Yapılan tetkikler sonucunda beyin kanaması geçirdiği belirlenen genç bayan, ağır bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Lakin, tüm müdahalelere karşın beyin vefatı gerçekleşince tabipler aileden organ bağışı talebinde bulundu. Baba Hüseyin Solak, “Kızım hayatı boyunca daima yeterlilik etmeye, insanları yaşatmaya çalıştı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Eminim, bu kararı kendisi verseydi organlarının bağışlanmasını isterdi” diyerek bu isteği talebi kabul etti. Bunun üzerine Alev’in iki böbreği SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde iki hastaya, karaciğeri ise İnönü Üniversitesi’ndeki bir diğer hastaya nakledilmek üzere bu merkezlere gönderildi.

HİÇ GİYİNMEDİĞİ BOTLARI MEZARI BAŞINDA

Alev Solak’ın cenazesi, Düztepe Cemevi’nde düzenlenen merasimin akabinde memleketi Yavuzeli İlçesi’nin Göçmez Köyü’ne götürüldü. Cenazenin toprağa verilmesi sırasında genç bayan için gözyaşları adeta sel oldu aktı.

Alev’in kardeşi Zehra Solak, ablasının önümüzdeki kış giyinmek üzere yeni aldığı botlarını mezarının başucuna koyarak, “Ablam üşüyünce giyersin” diye ağlaması, cenaze merasimine katılanları da gözyaşına boğdu. Alev Solak’ın çalışma arkadaşları, “O, dünya düzgünü, insanların memnunluğu için her şeyi yapan birisiydi. Ölürken bile üç beşere organlarıyla hayat verdi” dedi.

Yorum Yap