SKİD ROW’UN SOLİSTİ JONNY SOLİNGER HAYATINI KAYBETTİ

 SKİD ROW’UN SOLİSTİ JONNY SOLİNGER HAYATINI KAYBETTİ

Müzisyenin küme arkadaşları bugün bir Facebook gönderisinde müzikçinin hayatını kaybettiğini paylaştı: “Kardeşimiz Johnny Solinger’ın haberini duyduğumuza üzüldük. Ailesi, arkadaşları ve hayranlarının yanındayız. Çok sevgiler, Rachel Bolan, ZP Theart, Snake Sabo, Rob Hammersmith, Scotti Hill.”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

1999’da Skid Row’un solisti olarak ün kazanan Solinger, mayıs ayında karaciğer yetmezliği teşhisi koyulduğunu hayranlarıyla paylaşmıştı. Bir toplumsal medya gönderisinde Solinger şunları yazmıştı: “Yüreğimin ağırlaşmasıyla, herkesin bana ve sıhhatime neler olduğunu bilmesini sağlamalıyım. Son bir aydır hastanede yatıyorum. Bana karaciğer yetmezliği teşhisi kondu. Ve durum pek de yeterli değil. Birden fazla müzisyenin olduğu üzere benim de sıhhat sigortam yok ve bu olmadan uygun bakımı almak çok sıkıntı.”

TEDAVİ MASRAFLARI İÇİN KAMPANYA BAŞLATILMIŞTI

Solinger, tedavi masraflarını karşılamak için bir bağış toplama kampanyası oluşturmak zorunda kalmıştı. Vefatının açıklanmasından birkaç gün evvel bağış toplama sayfasına sıhhatiyle ilgili bir güncelleme eklendi.

Bağış toplamayı organize eden Brian Lawrence şunları yazdı: “Diyaliz için yeni bir kateter alacak, bacağındaki kan pıhtısı halledilecek ve kalbindeki bir damar onarılacak. Bütün bu prosedürlerin riskleri var. Yaşamak istediğini biliyorum ve çok şükür onunla ilgilenen gruba inancım tam. Nitekim onun hayatını kurtarmak için mümkün olan her şeyi yapıyorlar.”

Solist daha evvel yedi farklı ilaç kullandığını ve birkaç günde bir karnından sıvının boşaltılması gerektiğini söyledi. Solinger, Sebastian Bach’ın kümeden ayrılmasının akabinde Skid Row’un öne çıkan ismi oldu.

Kümenin 2003’te çıkan Thickskin ve 2006’da Revolutions Per Minute isimli iki albümünde ve 2014’te United World Rebellion ve Rise of the Damnation Army isimli iki EP’de yer aldı. Nisan 2015’te kümeden ayrılarak TNT müzikçisi ile yer değiştirdi.

Yorum Yap