Yüksel Yıldırım: Nurullah Aslan’a baş döndürücü bir teklif gelmezse satmayacağız

 Yüksel Yıldırım: Nurullah Aslan’a baş döndürücü bir teklif gelmezse satmayacağız

TFF 1. Lig grubu Samsunspor’da lider Yüksel Yıldırım, 23 yaşındaki kaleci Nurullah Aslan’ın 4 yıllık daha mukavelesi olduğunu hatırlatarak, ‘baş döndürücü bir teklif’ olmadan kaleciyi satmayacaklarını açıkladı.

2,02 uzunluğundaki genç kaleci Nurullah Aslan, 2 dönem evvel Samsunspor forması ile Türkiye profesyonel liglerinin en az gol yiyen kalecisi olarak dünyada isminden kelam ettirmişti. Geçen dönem da 14 maçta kalesini gole kapamayı başaran Nurullah Aslan’ın talipleri arttı. Harun Tekin ile yolları ayıran Fenerbahçe, Ersin Destanoğlu’nu satma ihtimali olan Beşiktaş, Uğurcan Çakır’ın ayrılması gündemde olan Trabzonspor’un yanı sıra Göztepe ve Başakşehir’in Nurullah Aslan’ı transfer etmek istediği konuşuluyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“BENİM BAŞIMI DÖNDÜRECEK BİR TEKLİF GELMEZSE…”

Âlâ bir teklif gelmemesi halinde Nurullah Aslan’ı satmayacaklarının altını çizen Yıldırım, “Kaleci Nurullah Aslan hakkında Göztepe’nin ilgisi olduğunu biliyoruz. Başakşehir lafları geliyor. Beşiktaş ve Fenerbahçe lafları geliyor. Şayet sizin elinizde düzgün bir kumaş varsa bu terziler uygun bir elbise çıkartacaktır. Biz Nurullah’ın kumaşının uygun olduğunu biliyorum. Nurullah’ın düzgün bir eğitimle bunu başaracağını biliyoruz. Yapmak istediğimiz; Nurullah’ı şayet satacaksak bizi memnun edecek parayı görmeden asla oyuncu satmayız. Zira bizim bu sene Nurullah’a muhtaçlığımız var. Geçen sene istediğimiz performansı yapamadı. Bu sene kendisiyle hocamız görüşüyor. Bizlere de kelam verdi. Bu sene daha güzel dönem geçirecek. Samsunspor’un ölüsü şampiyonluğa oynar. Bu türlü bir durumda biz düzgün bir tutanın uygun bir de ceddin olduktan sonra şampiyonluk zati yüzde 60-70, geri kalanı da grup oyunu. Bizim Nurullah konusunda yapmak istediğimiz; benim başımı döndürecek bir teklif gelmezse kalecimiz ile yola devam edeceğiz. Zira Nurullah Aslan ile 4 yıllık daha kontratımız var” dedi.

“İNSANLAR ANADOLU KADROLARINI PARAYA MUHTAÇ OLARAK GÖRÜYOR”

Samsunspor’un güçlü bir sahibi olduğunu da hatırlatan Lider Yıldırım, “Şu ana kadar resmi teklif gelmedi. Bunlar test ediliyor. 1 menajer aradı, ‘Beşiktaş’a verir misiniz’ dedi. ‘Önce 750 bin euro, sonra da 1 milyon euro’ dedi. Ben de Beşiktaş kalecisini (Ersin Destanoğlu) 1 sene oynattığını ve 9 milyon euro konuşulduğunu söyledim. Beşiktaş 9 milyon euro aldığında benim kalecimi istiyorsa bana yeterli bir sayı verecek. Zira Nurullah’ı çok daha düzgün bir fiyata satabilir. Biz inanıyoruz. Bu paraları bu türlü konuşmaya gerek yok. Beşerler bizi Anadolu kadrosu, paraya muhtaç ekip olarak görüyor. Ben de buradan söyleyeyim. Samsunspor’un artık güçlü bir sahibi var. O nedenle biz oyuncularımızı fırsat bulduğumuzda veririz, fırsat bulmadığımızda vermeyiz. Zira elimizdeki oyunculara bizim de muhtaçlığımız var. Samsunspor gelecekte inanılmaz bir grup olacak. O nedenle bekleyelim ve görelim. Kamuoyunda ismi geçen grupların hepsi Samsunspor’un kapısını çalacaklar. Evvel onlar oyuncularını satsınlar. Ellerindeki para muhakkak olsun. Biz de bize ne kadar verecekler bilelim. O nedenle bugün alacağımız konuşulan paralar bizi hiç keyifli etmiyor. Biz oyuncumuzu bu sene o sayılarla asla satmayız. Elimizde tutacağız” diye konuştu.

Nurullah Aslan, 2 dönemde Samsunspor’da formasıyla alana çıktığı 64 maçın tamamında 90 dakika alanda kaldı.

Yorum Yap