Antalya’da oteller kalifiye personel bulamıyor

 Antalya’da oteller kalifiye personel bulamıyor

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca ekim ayında otel doluluklarıyla ilgili bilgiler verirken otellerde çalışacak eleman sıkıntısını da gündeme getirdi.

ANTALYA’YA 8 MİLYONDAN FAZLA TURİST GELDİ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Antalya’ya 26 Ekim itibariyle 8 milyon 400 bin civarında turist geldiğini belirten Atmaca, “Yıl sonuna kadar bu rakamın 9 milyona gelmesini bekliyoruz. Salgın olan bir dönemde turizm yapabilmek çok önemliydi. Biz bunu çok iyi başardık. Hem aşılamanın artması hem de güveli turizm sertifikasyonu ile 9 milyona ulaştık. Sezon başında 2020 yılında gelen turistin 2 katının geleceğini konuşmuştuk. Geçen sene 3 milyon 500 bine yakın turist gelmişti. Biz bu yıl 7 milyon bekliyorduk. 9 milyon turist pandemide Antalya için büyük bir başarı olacak.” sözlerine yer verdi.

“EN BÜYÜK SORUN ŞU ANDA İSTİHDAM EDECEK PERSONEL BULAMAMAK”

Antalya’da otellerde doluluk oranlarının devam ettiğini belirten Atmaca, “Otellerin şu anda en büyük problemini personel oluşturuyor. Çünkü pandemi döneminde yıllarca yetiştirdiğimiz kalifiye elemanlar farklı sektörlere göç ettiler. O yüzden sektörde en büyük sorun şuanda istihdam edecek personel bulamamak. 2022 yılına yönelik olarak kaybettiğimiz personeli geri kazanmak için çalışmalar yapıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Yorum Yap