El Clasico sonrası Barcelonalı taraftarlar, Koeman’ın arabasına saldırdı

 El Clasico sonrası Barcelonalı taraftarlar, Koeman’ın arabasına saldırdı

İspanya 1. Futbol Ligi’nin 10. haftasında oynanan ve “El Clasico” olarak adlandırılan maçta, Katalan Ekibi Barcelona, sahasında Real Madrid’e 2-1 mağlup oldu.

KOEMAN’IN ARACINA SALDIRDILAR, KÜFRETTİLER

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Maçın ardınan Barcelona’nın teknik direktörü Ronald Koeman, evine gitmek için Nou Camp Stadı’ndan çıkışta kendisini kapıda bekleyen bir grup taraftarın saldırısına uğradı.

Taraftarlar, tekmeleyerek ve yumruklayarak arabayı durdurmaya çalıştı, Hollandalı teknik direktöre hakaret etti.

SOĞUKKANLI BİR ŞEKİLDE AYRILDI

Kısa süren olay anında oldukça soğukkanlı davranan Koeman, aracıyla yavaş yavaş ilerleyerek stadyumdan ayrıldı.

BARCELONA’DAN AÇIKLAMA: “KINIYORUZ”

Olay sonrasında sosyal medyadan açıklama yapan Barcelona Kulübü, “Teknik direktörümüzün Nou Camp’dan ayrılırken yaşadığı şiddetli ve aşağılayıcı eylemleri kamuoyu önünde kınıyoruz. Kulüp, bu tür talihsiz olayların bir daha yaşanmaması için güvenlik ve disiplin tedbirleri alacaktır.” ifadesini kullandı.

KOEMAN’DAN MAÇ YORUMU: “AYAĞA KALKMALIYIZ”

Koeman, El Clasico’nun ardından düzenlediği basın toplantısında, “Real Madrid’den daha aşağı bir takım olmadığımızı gösterdik. Küçük detaylar maçın kaderini belirliyor. Fırsatlar yakaladık ama yazık oldu. Bu bir El Clasico. O yüzden kaybetmek 3 puandan daha fazla anlam taşıyor ama üzülecek çok fazla zaman yok. Ayağa kalkmaktan başka yapacağımız bir şey yok. Bugün üzülebiliriz ama yarından itibaren bir sonraki maçımıza hazırlanmalıyız.” dedi.

Yorum Yap