FERHAT ARICAN’DAN İNANILMAZ SERİ

 FERHAT ARICAN’DAN İNANILMAZ SERİ

Mersin’de geçen aralık ayında düzenlenen 2020 Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda erkekler paralel barda birinci olarak ülkemize halkada tepeye çıkan İbrahim Çolak’la birlikte tarihin birinci Avrupa şampiyonluklarını getiren Ferhat Arıcan, akabinde 3 kıymetli tertibe daha damga vurdu.

Nisan ayında İsviçre’de düzenlenen 2021 Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda erkekler paralel barda yeniden altın madalya kazanarak üst üste 2 kere Avrupa şampiyonu olan birinci atletimiz olan Ferhat, bu ay Hırvatistan’da yapılan Dünya Challenge Kupası’nda altın kazandıktan sonra Katar’daki Doha Dünya Kupası’nda da altın madalyayı boynuna taktı. Son 4 değerli memleketler arası şampiyonada paralelde birinciliği rakiplerine kaptırmayan Göztepeli sportmen, Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemize cimnastikte tarihinin birinci madalyasını getirme maksadında formunu kanıtladı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

TARİHİ BİRİNCİLERİ BAŞARDI

Ferhat Arıcan, 2016 Rio Olimpiyatları’na katılarak cumhuriyet tarihinde olimpiyat vizesi alan birinci erkek cimnastikçi olmuştu. Olimpiyatlara 1 aydan kısa mühlet kala var gücüyle çalıştığını belirten sportmen, “Katar’daki Dünya Kupası’ndan altın madalyayla dönüyorum. Ülkemi olimpiyatlarda en âlâ biçimde temsil etmek ismine var gücümle çalışmalara devam edeceğim. Olimpiyatlar için 1 aydan kısa süremiz kaldı. Ülkemi en uygun biçimde temsil etmek ve hayallerimi gerçekleştirmek için Tokyo’da olacağım” açıklamasını yaptı.

Yorum Yap