Film yıldızı Alec Baldwin’in kullandığı silahta gerçek mermi olduğu ortaya çıktı

 Film yıldızı Alec Baldwin’in kullandığı silahta gerçek mermi olduğu ortaya çıktı

Oscar’a aday gösterilen dünyaca ünlü ABD’li oyuncu Alec Baldwin’in “Rust” filminin çekimleri sırasında kullandığı silahla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne yol açtığı olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Mahkeme kayıtlarına göre Baldwin, silahı kendisine yardımcı yönetmen Dave Halls’un verdiğini ve silahın “güvenli” olduğunu söylediğini belirtti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yardımcı yönetmen Halls ise ifadesinde silahın içinde “gerçek mermi” olduğunu bilmediğini dile getirdi.

SİLAHTA GERÇEK MERMİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Baldwin’in elindeki silahın gerçek mermi olduğu ortaya çıkarken, kanlı kostümünün de söz konusu silahla “delil” olarak alındığı aktarıldı.

Polisin olayın yaşandığı film setindeki diğer mühimmat ve teçhizata da el koyduğu kaydedildi. Soruşturmaya ilişkin ayrıntılar dün New Mexico eyaletine bağlı Santa Fe’deki bir mahkemede arama emri çıkarıldığında açıklandı.

GÖĞSÜNDEN VURULDU

Ünlü film yıldızı Baldwin, New Mexico eyaletinde çekilen “Rust” filminin setinde kullandığı silahla kazara 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne neden olmuştu.

Hutchins’in göğsünden vurulduğu bilgisi paylaşılırken, omzundan yaralanan 48 yaşındaki yönetmen Joel Souza ise gördüğü tedavinin ardından hastaneden taburcu oldu.

OLAYLA İLGİLİ HENÜZ KİMSE SUÇLANMADI

Öte yandan 63 yaşındaki Baldwin, verdiği ifadenin ardından serbest kalırken, olayla ilgili henüz kimse suçlanmadı.

Baldwin, olayın ardından yaptığı ilk açıklamada, “büyük kalp kırıklığı” yaşadığını ifade etmişti.

”YAŞADIĞIM ŞOK VE ÜZÜNTÜYÜ İFADE EDECEK HİÇBİR KELİME YOK”

Hutchins’in eşi, oğulları ve onu tanıyan, seven herkes adına derin üzüntü içinde olduğunu vurgulayan Baldwin, olaya ilişkin soruşturmada kolluk kuvvetleriyle tam iş birliği yaptığını ifade etmişti.

Baldwin, Hutchins’in eşiyle de temas halinde olduğunu ve destek teklif ettiğini kaydederek, “Eş, anne ve çok takdir edilen meslektaşımız Halyna Hutchins’in hayatını kaybetmesine neden olan trajik kazayla ilgili yaşadığım şok ve üzüntüyü ifade edecek hiçbir kelime yok” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Yap