15 dakika süren fırtına günlük ömrü olumsuz etkiledi

 15 dakika süren fırtına günlük ömrü olumsuz etkiledi

Şiddetli fırtına kent merkezinde günlük hayatı olumsuz etkiledi. Kırsal Kızılcapınar Mahallesinde saat 17.30 sıralarında başlayan fırtına beraberinde yağmur ve dolu getirdi.

Yaklaşık 15 dakika süren fırtınada, onlarca çam ağacının kolları koparken, bir çam ağacı yerinden sökülerek yola devrildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Beton elektrik direği ise fırtınanın suratına dayanamayarak kökünden kırıldı. Elektrik telleri koptu, telefon direği yarıdan kırılarak yola düştü.

Yollar trafiğe kapanırken, vatandaşlar ise endişe dolu anlar yaşadı. Fırtınada cam balkondaki camların patlamasıyla bir şahısta el ve ayaklarından yaralandı.

PATLAYAN CAMLARDAN YARALANDI

Fırtınanın çıkacağını hissederek cam balkonu muhafazaya çalışan Gürkan Kulaçoğlu, şunları söyledi:

* Havanın kararmasıyla birlikte bende kendi imkanlarımla fırtınaya karşı tedbir almaya çalıştım. Konutumun üst katındaki cam balkonu güvenlik altına alıyordum. Fakat fırtına birdenbire bastırdı. Bütün aldığım tedbirlere karşın.

* Cam balkonun camları birer birer düşmeye başladı. Camın birisi elime ve ayağıma düştü. Eli ve ayak parmaklarımı kesti. Kendi imkanlarımla kanı durdurdum sonra da hastaneye gittim.

“HER ŞEY BİR ANDA OLDU”

Kızılcapınar Mahalle Muhtarı Günay Balamur, “Aşırı derecede bir fırtına koptu. Beraberinde yağmur ve doluyu da getirdi. Çamların kolları fırtınadan kırılmaya başladı. Ağaçları devirdi. Telleri kopardı. Elektrik direğinin devrilmesiyle de hasar oluştu. Çok şükür can kaybımız yok” diye konuştu.

Metin Törpul ise “Her şey bir anda yaşandı, fırtına, dolu ve yağmur yağdı. Konutumda bir hasar yok lakin sokaktaki telekoma ilişkin telefon direğini kırdı. Yoldaki ağaçlara ziyan verdi” dedi. DHA

Yorum Yap