3 padişah ve 12 Cumhurbaşkanı gördü! Uzun yaşamanın sırrını verdi

 3 padişah ve 12 Cumhurbaşkanı gördü! Uzun yaşamanın sırrını verdi

Amasya’da kızı Serap Yüksel ve torunlarıyla birlikte yaşayan, 5 çocuk ve 12 de torun sahibi olan Şeker Aslana, 120’inci yaş günü münasebetiyle torunları tarafından sürpriz kutlama yapıldı.

Pastasındaki mumu üfleyen Yüksel, daha sonra ailesiyle hatıra fotoğrafı da çektirdi. 3 padişah ve 12 Cumhurbaşkanı devrine tanıklık eden Şeker nine, sıhhatini ise doğal olarak tükettiği yoğurt, tereyağı, bal, ayran ve haşlanmış yumurtaya borçlu olduğunu söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“ÇOK ŞÜKÜR ALLAHIMA, HASTA BİLE OLMADIM”

Kutlama için herkese teşekkür eden Şeker nine, “Çok şükür Allahıma, hasta bile olmadım. Corona virüsü bile olmadım. Sizde hastalık var, ben de yok. Atatürk, İsmet İnönü, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit hepsini biliyorum” dedi.

“ANNEM DAİMA DOĞAL BESLENİR”

Annesinin beslenmesine dikkat ettiğini ve her vakit doğal beslendiğini, asla hazır yemekler yemediğini söyleyen Serap Yüksel de, şunları söyledi;

*Annem 120 yaşına girdi, mani söylemeyi ve dua etmeyi çok seviyor. Annem 7 yıldır Alzheimer hastası ve bir arada oturuyoruz. Vakit zaman da olsa bu hastalığından ötürü aklı gidip geliyor.

*Alzheimer hastalığının dışında rastgele bir rahatsızlığı yok. 6 ay evvel 2 çocuğum, eşim ve ben corona virüsüne yakalandık. Çabucak anneme de test yaptırdık ve negatif çıktı.

*O devir annemle temas etmedik, başka bir odada ilaçlarını verdim, eldivenlerle ve çift maskeyle kendisiyle ilgilendim. Annem de 20 gün odasından çıkmadı.

Corona virüsü, annemi teğet geçti. Annem çok hoş doğal besleniyordu, hazır yemekler yemezdi. Kendi yoğurdunu kendi yaptı. Sofrasından tereyağını hiç eksik etmezdi.

Tereyağı, bal, yoğurt, ayranı çok içer, haşlanmış yumurtayı çok sever. Annemin 5 çocuğu, 12 torunu var. Torununun torunu da var. DHA

Yorum Yap