3 vilayette ‘sarı maden’ operasyonu

 3 vilayette ‘sarı maden’ operasyonu

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü takımları kentte, ‘Ruhsatsız merdiven altı’ atölyelerde ayarı yüksek gösterilmiş ve kaplama diye tabir edilen geçersiz olduğu sıkıntı anlaşılan bileklik, küpe, takı setleri üzere altın eserlerini üreterek etraf vilayetlerde kuyumculara satan şüphelileri bâtın takibe aldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kahramanmaraş Vilayet Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu tarafından yönetilen ve Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından “Sarı maden” operasyonu olarak isimlendirilen operasyon, 4 aylık çalışma sonucunda özel harekat polisinin dayanağıyla düzenlendi.

Operasyona 45 grup, 210 işçiyle Kahramanmaraş, İstanbul ve Sivas vilayetlerinde belirlenen 22 ikamet, 2 işyeri, 2 atölye, 4 araç toplam 30 noktada eş vakitli operasyonla arama yapıldı, 14 adet telefon, bin 679 vizyon küpe, 21 kolye ve kolye kesimi, 17 çift küpe, 42 bileklik ve bilezik modülü, 2 altın ayar test aygıtı, 2 yazı ve desen aleti, 28 pul, 12 adet çeşitli kuyumcular ismine düzenlenmiş isim ve ayar damgaları, düzmece yarım ve tam altın, 3 tüfek, 2 kurusıkı tabanca ve yaklaşık üzerinde 15 bin lira bedelinde altın kaplama olan insan heykeli de ele geçirildi.

Eş vakitli düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 18 kuşkulu emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. (İHA)

Yorum Yap