4’üncü yargı paketi TBMM’ye sunuluyor

 4’üncü yargı paketi TBMM’ye sunuluyor

AKP’li Akbaşoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, İzmir’de HDP Vilayet Başkanlığına yönelik hücuma reaksiyon gösterdi. Saldırıyı kınayan Akbaşoğlu, “Türkiye’yi kaosa sürüklemeye dönük bu cins provokasyonlar, kamu tertibini bozucu bu cins davranışlarla ilgili kesinlikle güvenlik güçlerimiz ve isimli makamlarımız kesinlikle gereğini yapacak” dedi.

“SOYLU, BİLGİSİ HALİNDE OLANLARI SUNDU”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Akbaşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kimi savlarla ilgili isimli mercilere başvurduğunu ve TBMM Başkanlığını bilgilendirdiği belirterek şöyle konuştu:

* Münasebetiyle iş yargısal süreç içerisinde devam edecek. Ben buradan bir davette bulunmak istiyorum. Sayın Kılıçdaroğlu artık sıra sizde. Sayın Soylu açıklamalarını yaptı. Siz de birtakım tezler gündeme getirmiştiniz.

* Bilhassa, ‘Külliye’ye çıkan CHPlilerden ve saray komplosundan’ bahsetmiştiniz. Bu mevzuyla ilgili argümanlarınıza ait televizyonlarda bu kişinin ismini bildiğinizi, bu hususla ilgili size karşı bir hareket yapıldığını söz etmiştiniz.

* Birebir vakitte AK Parti içerisinde 180 kişi ByLock kullanıyor biçiminde iftiralar atmıştınız. Bunları sık sık lisana getirmiştiniz. Bu mevzuyla ilgili, konusu kabahat teşkil eden konularla ilgili isimli makamlara ve TBMM Başkanlığına elinizdeki kanıtları ulaştırmalısınız.

* Sayın Soylu kendi bilgisi dâhilinde olanları isimli mercilere ve TBMM Başkanlığına sundu. Artık siz de kendi tezlerinizi isimli mercilere ve TBMM Başkanlığına sunmakla vazifelisiniz, yükümlüsünüz.

“ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDASINIZ”

Akbaşoğlu, CHP ile ilgili ise şöyle konuştu:

* Çünkü, CHP içerisinde bir kaygı imparatorluğu ortaya çıkartılmış. Sayın Kılıçdaroğlu, ortaya attığınız palavra ve iftiralarla, gerçekten vakit zaman vicdani bir muhasebe yapmıyor musunuz?

* Daha geçen gün Çankırı ile ilgili bir palavra habere mevzu olan raporunuz bütün Türkiye’yi meşgul etti. Lakin çıkıp özür dilemediniz. Bu mevzularla ilgili yalanlarınız nedeniyle bir vicdani muhasebeyle nitekim bu milletten özür dilemek zorundasınız.

Akbaşoğlu ayrıyeten, 4’üncü Yargı Paketi’ne ait kanun teklifinin ağır bir çalışma sonucu nihayete erdiğini söyleyerek, “Bu hususla ilgili muhalefetle de görüşülmek suretiyle, yarın TBMM’ye bu teklifi sunacağız. Teklifin ayrıntılarıyla ilgili de kamuoyunu bilgilendireceğiz” tabirini kullandı. DHA

Yorum Yap