ABD Lideri Biden ‘bugün kederliyiz’ diyerek mevt haberini duyurdu

 ABD Lideri Biden ‘bugün kederliyiz’ diyerek mevt haberini duyurdu

ABD Lideri Joe Biden ve eşi First Lady Jill Biden’ın 13 yıl evvel sahiplendiği Alman çoban köpeği Champ hayatını kaybetti.

Biden toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ailemiz sevgili dostu Champ’ı kaybetti, onu özleyeceğim” dedi. Yas tutan Biden ailesi, Beyaz Saray’dan da 13 yıllık dostlarına ortak veda bildirisi yayımladı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Biden ve eşinin yayımladığı iletide, “Sevgili Alman çoban köpeğimiz Champ, konutunda huzur içinde hayatını kaybetti, bugün kederliyiz. Son 13 yılda ailemizin sadık dostuydu ve tüm Biden ailesi ona hayrandı” sözleri yer aldı.

Bildiride ayrıyeten, “Nerede olursak olalım, o yanımızdayken her şey bir anda daha düzgün olurdu. Günün sonunda bir ateşin önünde ayakucumuza kıvrılmaktan, toplantılarda rahatlatıcı varlığı ile bize katılmaktan yahut Beyaz Saray bahçesinde güneşlenmeyi çok severdi. En memnun olduğu anlar ise golf toplarını ya da Delaware’deki konutumuzun art bahçesinde koşan torunlarımızı yakalamaya çalıştığı vakitlerdi. En keyifli anlarımızda, en acı günlerimizde, lisana getirmediğimiz hislere bile hassas halde yanımızdaydı. Tatlı, düzgün çocuğumuzu seviyoruz ve onu her vakit özleyeceğiz” denildi.

ÇALIŞANLARI ISIRMASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Öte yandan Champ, Biden çiftinin sahiplendiği 2 Alman çoban köpeğinden biri. Çiftin 2018 yılında sahiplendiği öteki alman çoban köpeği Major ise daha evvel Beyaz Saray çalışanlarını ısırması ile gündeme gelmişti. Major, Biden çiftinin Delaware’deki meskenine gönderilmişti.

Yorum Yap