Ahmet Ağaoğlu: Trabzonspor için bu kâfi değildir

 Ahmet Ağaoğlu: Trabzonspor için bu kâfi değildir

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, kulüp mecmuasında yer alan yazısında kulübün durumu ve maksatlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’un küresel bir marka olduğunu ve bu markanın 54 yıldır yoluna devam ettiğini kaydeden Ahmet Ağaoğlu, “Kimi vakit yönetimsel yanlışlar nedeniyle ziyana uğrasa da, yarışlardan kopsa da, Trabzonspor daima ayakta kalmayı başarmıştır. Şampiyonluklar kazanmış, kupalar kaldırmıştır. Bizler Nisan 2018’de misyona geldiğimizde, işte o kimi vakitlerin en makûs günleriydi. Trabzonspor var ise her vakit umut vardır kelamını unsur edinen ben ve idare şurasındaki arkadaşlarım, çok güçlü süreçlerden geçerek bugünlere geldik. Artık her sene muvaffakiyete koşan, yarışın içerisinde olan, gayretten asla vazgeçmeyen bir Trabzonspor var. İktisadıyla, kurumsal yapısıyla profesyonelce yönetilen bir Trabzonspor var. Altyapısıyla üreten, ürettiğini A kadrosunda oynatarak kıymetli hale getiren ve yüksek bonservis bedelleriyle satan bir Trabzonspor var” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“ÖNÜMÜZDE YENİ DÖNEM VE YENİ UMUTLAR VAR”

Önlerinde de yeni dönem ve yeni umutların olduğunu kaydeden Ahmet Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Bu sene UEFA Konferans Ligi’ne iştirak başarısı göstersek de, Trabzonspor için bu kâfi değildir. Tabi ki Avrupa’ya gitmek değerlidir lakin Trabzonspor her vakit en güzelinde olmalıdır; Şampiyonlar Ligi’nde. Bu gaye doğrultusunda hareket ederek, 4 Temmuzda başlayacak olan kamp devrine yeni transferlerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz. Teknik Yöneticimiz Abdullah Avcı ile İzleme Komitesi’nin teklifleri doğrultusunda Bruno Peres, Gervinho ve Marek Hamsik üzere pahalı isimleri takımımıza dahil ettik. Eksik olan bölgelere de gerekli destekleri yaparak yeni döneme güçlü bir halde Merhaba demek istiyoruz. Tabi ki bu güçlülüğün en kıymetli ayağı siz pahalı taraftarlarımızsınız. İnşallah yeni dönemde muhakkak bir oranda maçların seyircili oynanmasına müsaade verilir ve tekrar eski günlerdeki üzere kadromuzun gücüne güç katarsınız.”

“İNŞALLAH BAŞARACAĞIZ”

Lider Ahmet Ağaoğlu, bu sezonki gayelerine yönelik de şunları söyledi:

“Bugün, Türkiye’de hiçbir kulübün başaramadığı biçimde transferlerini dönem öncesi yapabilen, hazırlık kampına tam takım başlamak isteyen bir Trabzonspor’a evrildik. Başta ödeme istikrarı ve öteki toplumsal kurallarla birlikle futbolcuların Trabzonspor’u tercih sebebi olarak gördüğü, bizlerin de bununla gurur duyduğu bir süreç yaşıyoruz. Umuyorum ve diliyorum ki; kararlılıkla attığımız bu hakikat adımlar sonucunda bizlerin saha dışındaki misyonunu tam yerine getirmesi, saha içine de büyük bir tesir edecektir. Bu dönem Teknik Yöneticimiz Abdullah Avcı ve grubunun özverili katkılarıyla, futbolcu takımımızın inanç ve azmiyle arzuladığımız o memnunluğu yaşamayı çok istiyoruz. İnşallah başaracağız!”

“ÖNCEKİ YILLARA ORANLA DAHA FAZLA DAYANAK İSTİYORUZ”

Taraftarlardan da dayanak beklediğini kaydeden Ağaoğlu, “Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır gelirlerimizin yarı yarıya düşmesi nedeniyle büyük zorluklar çektik. Artık önümüzde bu zorlukları aşmak için hoş bir fırsat var. Yeni dönem formalarımız bu ay sonuna gerçek çıkıyor. Efsane çubuklumuz, mavi beyaz formamız ve telkari işlemeli lacivert renkteki bir başka formamız TS Club’lardaki yerini alacak. Sizlerden isteğim, evvelki yıllara oranIa daha fazla kulübümüze takviye olmanızdır. Şimdiden önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” tabirlerini kullandı.

Yorum Yap