Ahmet Davutoğlu’ndan ‘ittifak’ açıklaması

 Ahmet Davutoğlu’ndan ‘ittifak’ açıklaması

Gelecek Partisi Genel Lideri Davutoğlu, dün geldiği Kırklareli’de bugün muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle bir ortaya geldi, Babaeski ilçesinde partililerle buluştu.

Esnafı da ziyaret eden Davutoğlu, partisinin Kırklareli Vilayet Kongresi’ne katıldı. Babaeski’de gazetecilere açıklamalarda bulunan Davutoğlu, “Diğer partilerle ortak cumhurbaşkanı adayını mı destekleyeceksiniz yoksa cumhurbaşkanı adayı mı olacaksınız?” sorusuna, “Türkiye’de siyasetin bütününde adaylık bakımından savlı bir hal sergileyeceğiz” cevabını verdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“PARTİYİ BİR İTTİFAKA EKLENMESİ İÇİN KURMADIK”

Gelecek Partisi’nin ittifaka ekleme parti olmadığını söyleyen Davutoğlu, şunları söyledi:

* Bu çok sık gündeme gelen bir soru. Gelecek Partisi’nin rastgele üzere bir ittifaka eklenme yahut onun bir modülü olmak için kurmadık.

* Gelecek Partisi kendi doğruları ile Türkiye’ye bir alternatif olmak için kuruldu ve kısa müddette de güçlendirilmiş parlamenter sistem ile pak siyaset evrakımız ile gelecek ekonomik modelimizle birçok alandaki açıklamalarımızla halkımız önünde yeni bir alternatif oluşturduk.

* Argümanlı bir formda siyasete girdik, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimlere en savlı formda gireceğiz.

“GELECEK PARTİSİ KENDİ ADAYLARIYLA SEÇİME GİRECEK”

Ahmet Davutoğlu, partisinin seçimlere kendi adaylarıyla gireceğine vurgu yaparak, şöyle konuştu:

* Şunu söylemek doğrudur ve kesin olarak Gelecek Partisi kendi adayları ile en güçlü biçimde seçime girecektir.

* Siyasetin o günkü kaidelerin gereği olarak ülkesel ilkesel bazda bir iş birliği ve görüşme olursa da buna kapıyı kapatmayız, o vakit görüşülecek mevzular bunlar.

* Şahsımla ilgili rastgele üzere bir ihtirasın peşinde değilim, biz o makamları gördük, görüyoruz; başbakanlık makamı.

* Türkiye’de siyasetin bütününde adaylık bakımında argümanlı bir hal sergileyeceğiz. O gün geldiğinde parti konseylerimiz ile oturup, görüşeceğiz. DHA

Yorum Yap