AKP binası saldırısı şüphelilerden biri parti yöneticisinin akrabası çıktı

 AKP binası saldırısı şüphelilerden biri parti yöneticisinin akrabası çıktı

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde AKP ilçe binasına dün gece yapılan molotofkokteyli taarruzda 2 kişi gözaltına alınmıştı. AKP ilçe binasına yapılan motoloflu atakta gözcülük yapanlardan birinin AKP ilçe idare şurası üyesinin yeğeni olduğu argüman edildi.

Savla ilgili toplumsal medya hesabında açıklama yapan AKP Diyarbakır Vilayet Lider Yardımcısı Hüseyin Derece, olayın faillerinden birinin ilçe idare şurası üyesinin akrabası olduğunu kaydetti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“AMCASINI İDAREMİZE ALARAK DEVLETE VE MİLLETE KAZANDIRDIK”

Hüseyin Derece, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Evet şahsın amcasını idaremize alarak devlete ve millete kazandırdık çok şükür… Bizlerin terörden kopartamadığı bu faili de; tıpkı terör üyeliğinden cezaevinde yatmakta olan ablası üzere yargı sistemimiz ıslah edecektir inşallah…” dedi.

“BİZLER İÇİN BİREBİR KEFEDE DEĞİLDİR”

AKP Sur İlçe Lideri Murat Unat ise olayla ilgili toplumsal medyada yaptığı açıklamada, “Olayın faillerinden biri, idare konseyi üyemizin amcasının torunudur. Hataların ve hareketlerin kişiselliği bizler için asıl olandır. Ablası terörden cezaevinde olan bu kişi ile partimize kazandırdığımız üyemiz, bizler için birebir kefede değildir” tabirlerini kullandı.

“HDP HÜCUMUYLA KONTAKLI OLABİLİR”

AKP ilçe binasına yapılan akın sonrasında SÖZCÜ’ye konuşan AKP Diyarbakır Vilayet Lideri Şerif Aydın, “İzmir’de HDP vilayet binasına yapılan alçakça akınla temaslı olduğunu bilhassa HDP ve Ak Parti üzerinden bizim bölgemizi maksat alan bir kaos emeli güdülen organize bir hücum olduğunu düşünüyoruz” demişti.

Yorum Yap