AKP’li belediyede lider yardımcısıydı, hastaneye müdür oldu

 AKP’li belediyede lider yardımcısıydı, hastaneye müdür oldu

Konya’da 2019 mahallî seçimleri öncesi AKP’li Halkapınar Belediyesi’nde Belediye Lider Yardımcılığı vazifesini yürüten Bülent Ersüllü, Ereğli İlçe Devlet Hastanesi’ne müdür olarak atandı.

2004 ve 2014 yılları ortasında da AKP’den Sazgeçit Belde Başkanlığı da yapan  ve yeni misyonuna başlayan Bülent Ersüllü’ye birinci ‘hayırlı olsun’ ziyaretini AKP’liler yaptı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ersüllü’yü bir küme partili ile birlikte hastanede ziyaret ettikten sonra, fotoğrafları toplumsal medya hesabından paylaşan AKP Ereğli İlçe Lideri Zübeyir Dursun şu notu düştü:

“İlçe Lider Yardımcılarımız Burak Sevinç,Çelebi Büke, Mustafa Ulutas ve Ahmet Cet ile birlikte Ereğli Devlet Hastanemizde misyonlarına yeni başlayan idarecilerimize ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunduk.”

“LİYAKAT MI, RİYAKAT MI?”

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Bülent Ersüllü’nün hastaneye müdür olarak atanmasına reaksiyon gösteren GÜZEL Parti Ereğli İlçe Lideri Amil Acar, AKP hükümetinin kendinden olanı mevki makam sahibi yapmayı alışkanlık haline getirdiğini belirtti.   “Devlette liyakatin yerini riyakat aldı” diyen Amil Acar şunları söyledi:

“Geçmiş devirlerde Hortu belediye başkanlığı ve Halkapınar belediye lider yardımcılığı yapan, AKP’li siyasi kimliği ile tanınan Bülent Ersüllü’nün Ereğli Devlet Hastanesi’ne müdür olarak atanması devlette liyakat mı yoksa riyakat mı olmalı sorusunu sorma gereğini gündeme getirmiştir. Gerek hastanemizin kendi bünyesinde gerekse sıhhat sisteminin içinde yıllardır çalışan onlarca insanımız varken neden partili bir isim hastane Müdürlüğü misyonuna getirilir mana vermek nitekim güç. Kendinden olanı mevki ve makam sahibi yapmak hükümetin alışkanlığı haline gelmiştir. güzel parti olarak Ereğli halkına sormak istiyoruz. Liyakat mı, riyakat mı? Yoksa ben yaptım oldu mu? Takdir sizlerin.”

Yorum Yap