AKP’li belediyenin ihalesi tanıdık isme gitti

 AKP’li belediyenin ihalesi tanıdık isme gitti

AKP’li Ümraniye Belediyesi’nin iştirak şirketi Ümraniye Hizmet İnşaat Turizm Sıhhat, Etraf, Teknoloji Yatırımları A.Ş, oyun kümesi almak üzere 21 Haziran’da ihaleye çıktı. Yaklaşık maliyeti 650 bin TL olarak belirlenen ihaleye 3 teklif sunuldu.

İhaleyi 490 bin liralık teklifin sahibi Kenthamle İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kazandı. Şirket ile belediye iştiraki ortasında ihalenin yapıldığı gün yani 21 Haziran’da mukavele imzalandı. Şirket, oyun kümesini bir ay içinde teslim edecek.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İstisna ihale kapsamında “4734 / 3-g”maddesine nazaran yapıldığı için işin teknik şartnamesi bulunmuyor. Bu nedenle ihale konusu işin içeriği ile ilgili bilgi mevcut değil.

ESKİ BELEDİYE LİDER YARDIMCISI

Lakin ihaleyi alan şirketin yöneticisi tanıdık bir isim. 2017 yılında kurulan Kenthamle İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin idare heyeti lider yardımcısı Muhammet Esat Nuhoğlu, eski  Eyüpsultan Belediye Lider Yardımcısı.

2012 yılında belediye lider yardımcılığı  yaptığı devirde evlenen Nuhoğlu’nun nikahını o devir Eyüp Belediye Lideri olan İsmail Kavuncu kıymıştı. Nuhoğlu’nun nikah şahitliğini de o periyot AKP İstanbul Vilayet Lideri olan Aziz Babuşcu, İstanbul milletvekilleri Bülent Turan, Mehmet Muş, Gülay Dalyan yapmıştı.

AKP Eyüp İlçe Gençlik Kolları’nda da vazife alan Nuhoğlu şu an AKP Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü misyonunda. Nuhoğlu’nun yöneticisi olduğu Kenthamle İnşaat, geçtiğimiz mart ayında Gaziantep’teki AKP’li Şehitkamil Belediyesi’nin  “Vadi Park oyun kümesi, fitness ve ileri yaş idman aleti alımı(montaj dahil)” ihalesini de 6.6 milyon liraya almıştı.

Nuhoğlu’nun kardeşi Fatih Nuhoğlu da şu an AKP İstanbul Gençlik Kolları’nda idare şurası üyesi. Muhammet Esat Nuhoğlu’nun toplumsal medya hesaplarından İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na karşı yaptığı paylaşımlar da dikkat çekiyor.

Yorum Yap