AKP’li lider, özel yönetim müdürüyken bedavaya verilen tesisi 12 bin 500 liraya kiraladı

 AKP’li lider, özel yönetim müdürüyken bedavaya verilen tesisi 12 bin 500 liraya kiraladı

2002 yılında Reşadiye Kaymakamı Ferhat Kurtoğlu’nun eforlarıyla ilçeye RESÜT yani Reşadiye Tarım Hayvan Doğal Eserler Süt ve Besin Sanayi Ticaret A.Ş ismi altında, çok ortaklı hayvan kesim yeri, et, süt ve süt eserleri imali üzere faaliyetlerde bulunan bir tesis yaptırdı.

İlçenin umudu olan tesis 2004 yılında açıldı. Kimi sıkıntılar yaşamasına karşın üretime devam eden şirketin idaresinde bulunan o periyotlarda Reşadiye Özel Yönetim Müdürü olan şimdiki Belediye Lideri Mustafa Yılmaz, 2016 yılında tesislerin tek elden yönetilmesini teklif etti. Bu teklif kabul edilerek şirkette tek yetkili Muharrem İşbilir oldu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

BEDELSİZ KİRAYA VERİLDİ

6 Haziran 2016’da alınan bu karardan 9 gün sonra Hilmi Yıldız, dilekçe yazarak süt ve et tesisini bakım, tamir masraflarına karşılık 15 yıl kiralamak istediği belirtti.

Bir ay sonra da idare konseyi lideri olan Muharrem İşbilir, fabrikanın daha fazla paha kaybetmemesi ve atıl durumdan kurtarılması ve bölgeden istihdam oluşturması için Yıldız’ın kaideleri doğrultusunda hiçbir bedel almadan kiraya verdi.

BELEDİYE LİDERİ OLDU 12 BİN 500 LİRAYA KİRALADI

Tesisin idaresinin tek şahsa verilmesini teklif eden Mustafa Yılmaz, 31 Mart seçimlerinden sonra AKP’den Reşadiye Belediye lideri seçildi.

Yılmaz, belediyeye ilişkin mezbahanın sıhhatsiz ve çalışma şartlarının yeterli olmadığı gerekçesiyle Hilmi Yıldız’a bedavaya verilen RESÜT tesislerinin mezbaha kısmını 2019 yılı Temmuz ayında belediye meclisinde oy çokluğu ile alınan karar doğrultusunda aylık 12 bin 500 liraya 10 yıllığına kiraladı.

Lider Yılmaz, trilyonluk villası ve bahçesinde ki özel mescidiyle, belediyeye ilişkin yerleri düşük fiyattan partililere kiraya vermesiyle gündeme gelmişti.

TESİSİ BEDAYA KİRALAYAN HİLMİ YILDIZ ŞAHİT BİR İSİM

RESÜT tesislerini 15 yıllığına hiçbir fiyat ödemeden kiralayan Hilmi Yıldız ise kamu oyunun yakından tanıdı bir isim. Yıldız Tuzla Akfırat beldesinde belediye başkanlığı yaptığı 2009 yılında, ihaleye fesat karıştırmak, evrakta sahtecilik yapmak, tehdit, adam yaralamak, adam kaçırmak, yolsuzluk, irtikap üzere kabahatlerden tutuklanmış ve 3.5 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilmişti.

Yorum Yap