Alex Harvill dünya rekoru denerken hayatını kaybetti

 Alex Harvill dünya rekoru denerken hayatını kaybetti

ABD’de 28 yaşındaki tecrübeli motosiklet şoförü Alex Harvill, motosikletiyle tehlikeli rekor denemesi sonucu hayatını kaybetti. ABD’nin Washington eyaletinde yer alan Grant County Memleketler arası Havalimanı’nda evli ve 2 çocuk babası Harvill, motosikleti ile 106,98 metre arayı atlamak ve Guinness Dünya Rekorları’nda 29 Mart 2008 tarihinde Avustralyalı Robbie Maddison’ın kırdığı rekoru kırmak için bir defa daha idman yapmak üzere motosikletine bindi.

Olacaklardan habersiz havalimanı yetkilileri ise o anları kamera kaydına alıyordu. Manzaralarda Harvill’in, motosikleti ile son hız rampadan başarılı bir halde atladığı ancak yere inmek üzereyken motosikletinden fırlayarak, iniş rampasına çarptığı görüldü. Harvill ise kaza sonucu hayatını kaybetti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kazaya ait Grant Country İsimli Tabip Craig Morrison yaptığı yazılı açıklamada, “Alex’in ailesine, arkadaşlarına ve sevdiklerine başsağlığı diliyoruz” sözlerini kullandı. Grant County Şerif Ofisi tarafından yapılan açıklamada ise, “Adli Tabip Morrison’ın işçisi, olağan bir prosedür olarak mevtin nedenini ve halini doğrulamak ismine Cuma günü bir otopsi gerçekleştirecek” sözleri kaydedildi.

Öte yandan geçtiğimiz ay Moses Lake Airshow organizatörleriyle yaptığı röportajda Harvill, tüm hayatı boyunca motosikletleri sevdiğini ve aktifliğin düzenlendiği kum doruklarında atlayışlar yaparak büyüdüğünü belirtmişti. Ayrıyeten Harvill, 6 Temmuz 2013 tarihinde 90,69 metrelik bir toprak yer atlayışı ile kendi Guinness Dünya Rekoru’na sahipti.

Yorum Yap