Almanya’da bıçaklı saldırgan şoku

 Almanya’da bıçaklı saldırgan şoku

Ruhsal tedavi gören ve evsizler yurdunda kalan Somalili Abdirahman J.‘nin, cuma akşamı eline bıçağı aldıktan sonra, “Allahu Ekber“ diye bağırarak bayanlara saldırdığı açıklandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“KENDİ CİHADIMI YAPTIM”

Meskeninde, cihatla ilgili çeşitli yazılar ve İslamcı terör örgütü İŞİD’le ilgili gereçler bulunan, bir kısmını ataktan evvel çöpe atan ve “kendi cihadımı yaptım“ dediği belirlenen saldırganın sorgusu sürüyor.

Woolworth mağazasında evvel bıçağı satın aldığı tezgahtarı öldüren saldırganın, kurbanları 24, 39 ve 81 yaşında. Bunun dışında, birçok ağır 6 kişiyi de yaralayan Abdirahman J.‘nin bir kaç gün evvel psikiyatriye kaldırıldığı lakin sonra hekim raporuyla bırakıldığı öğrenildi. Kaldığı yurtta da bir kişiyi bıçakla tehdit ettiği belirlenen saldırganın, bilhassa açık giyinen bayanları amaç belirlediği bildiriliyor.

KIZINI KORURKEN ÖLDÜ

Katilin ağır yaraladığı bireylerden biri 73 yaşındaki Ingrid L. isimli bayandı. Ingrid L., bankadan para çektikten sonra sırtından 13 sefer bıçaklandı ve mevtten döndü.

Kurbanlardan bir bayanın ise, kendini kızıyla katilin ortasına attığı ve bıçak darbeleriyle can verdiği, kızının ise ağır yaralandığı açıklandı.

Bıçağı başının üzerinde tutup, önüne gelene saldıran ve kenti kana bulayan saldırganı beşerler durdurmaya çalıştı. Daha büyük facia böylelikle önlendi ve üç kişinin katili, baldırından vurularak yakalandı.

Sorgusu süren saldırgan, 1977 Mogadişu doğumlu. Mayıs 2015’te kaçak olarak Almanya’ya gelen ve iltica talebi reddedilen Abdirahman J., daha sonra “ikincil muhafaza statüsü“ alıp Almanya’da kalmış.

Yorum Yap