Anne gördüğü görünüm karşısında gözyaşlarına boğuldu

 Anne gördüğü görünüm karşısında gözyaşlarına boğuldu

Olay Manavgat ilçesine bağlı Seydiler Mahallesi Aksaz yolu üzerinde bulunan Ramazan Ağca’ya ilişkin 4 katlı meskenin önünde yaşandı. Hızar makinesinde kesilerek odun yapılmak için bekleyen ahşap paletlerden başladığı tez edilen yangın, yakında bulunan çok sayıda ahşap palet alev almasıyla kısa müddette büyüyerek 2 farklı depoya ulaşmasına neden oldu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

VATANDAŞLAR DA YARDIM ETTİ

Mesken ve depolardan yükselen dumanlar D-400 karayolundan görüldü. İhbar üzerine kısa müddette olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye takımları yangına müdahalede bulunurken, vatandaşlar da itfaiye takımlarına yardım etti. Depolarda odun ve gibisi yanıcı hususların olması yangının yayılmasına neden oldu. İtfaiye grupları yangını denetim altına aldıktan sonra soğutma çalışması yaptı.

EŞYALAR BÜSBÜTÜN YANDI

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı grupları de vatandaşların yangın alanına girmemesi için tedbir aldı. Yangında Ramazan Ağca’ya ilişkin konutun dış kaplaması ziyan görürken, yeniden birebir şahsa ilişkin hızar makinesi, inşaat materyallerinin bulunduğu depo ile Uğur Şahin’e ilişkin depoda bulunan çara motoru, ilaç motoru, motosiklet, bisiklet ve hızar makinesi büsbütün yandı.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Yangını birinci fark eden kişi olan Uğur Şahin’in annesi, oğlunun deposunun büsbütün yanması üzerine gözyaşlarına hakim olamazken, oğlunun tüm emeklerinin yanıp gittiğini söyledi. Anneyi teselli etmek ise Uğur Şahin’in ağabeyi Hüseyin Şahin’e düştü. Şahin, kıymetli olanın can kaybı olmaması olduğunu belirterek “Mal çalışılıp tekrar alınır. Allahtan kimseye bir şey olmadı. İtfaiye de kısa müddette gelip yangını söndürdü. İtfaiyecilere de teşekkür ediyorum” dedi. İHA

Yorum Yap