Araba, otobüs durağına daldı: 5 yaralı

 Araba, otobüs durağına daldı: 5 yaralı

Kaza, saat 07.00 sıralarında merkez Osmangazi İlçesi Acemler Kavşağı’nda meydana geldi. Yalçın Çakır, 16 AJY 248 plakalı arabasıyla teze nazaran çok hız nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybetti. Denetimden çıkan araba evvel kaldırıma çıktı, akabinde yol kenarındaki otobüs durağına girdi.

Araba, otobüsten inenlere çarptı, daha sonra da yol kenarındaki ağaca vurdu. Kazada otobüs yolcularından Mustafa Oğur, Mune Mansur (13) ile annesi Muha Tavvus (35) ve kimliği şimdi belirlenemeyen 2 kişi yaralandı. Etraftaki vatandaşların ihbarıyla olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye takımı sevk edildi. Sıhhat takımları yaralılara birinci müdahalesinin akabinde çeşitli hastanelere kaldırdı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

‘OTOBÜSTEN İNİYORDUK’

Kazadan son anda kurtulduğunu belirten Aysel Fazilet, “Biz otobüsten iniyorduk. Otobüsün içi kalabalıktı. Yaralanan beşerler önden inenlerdi. Onlar önden inerken otomobil birden geldi. Hızlı geldi, yolculara vurdu. İşe gitmek için otobüse binmiştik, tam iniyorduk, nasıl oldu anlamadık. Kazada 5 kişi yaralandı. 2’sinin durumu berbattı. Şoktayım, hala titriyorum” dedi.

Olay yerine gelen polis takımları araba şoförü Yalçın Çakır’ı gözaltına aldı. Kaza ile ilgili soruşturmaya başlandı. (İHA)

Yorum Yap