Arnavutköy’de bir garip dolandırıcılık

 Arnavutköy’de bir garip dolandırıcılık

Arnavutköy’de bir AVM’de bulunan eczaneyi arayan dolandırıcı Doğan Y. kendisinin su bayisi olduğunu ve elinde çok sayıda bozuk para olduğunu söyledi.

Eczane işletmecisi bozuk para muhtaçlığını gidermek için yanında çalışan Emine T.’ye eczane kasasından 2 bin TL nakit para vererek dolandırıcının dükkanının olduğu sav edilen adrese gönderdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İŞVERENİ İNANMADI

Adrese giden eczane çalışanı genç kız dolandırıcı Doğan Y. ile buluştuktan sonra beraberinde getirdiği nakit parayı dolandırıcıya verdi. Dükkanının bir alt sokakta olduğunu ve kendisinin ivedisi olduğunu belirten dolandırıcı Doğan Y. genç kızı bir art sokağa yollayarak caddeden süratle kayboldu.

Argümana nazaran art sokakta cürmü olmadığını fark eden Emine T. çalıştığı yere döndü ve durumu anlattı lakin işvereni ona inanmadı.

KREDİ KARTINDAN 2 BİN LİRA ÇEKİP KASAYA KOYDU

Kendisine inanılmadığını fark eden Emine T. bankaya giderek kredi kartından çektiği 2 bin TL’yi çalıştığı eczanenin kasasına bıraktı.

Olayla alakalı karakola giden ve cürüm duyurusunda bulunan Emine T.’nin şikayetinin akabinde Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Grupları olayın yaşandığı yer ile ilgili güvenlik kamerası kayıtlarını tek tek inceledi ve dolandırıcının kimliğini tespit etti.

PARALARLA BİRLİKTE YAKALANDI

Kimliği tespit edilen dolandırıcı grupların yaptığı operasyon ile yakalanarak Yavuz Selim Polis Merkezine getirildi. Daha öncede benzeri cürümlerden sabıkası olduğu tespit edilen dolandırıcı Doğan Y. karakoldaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Takımlar daha sonra eczanede çalışan genç kızı karakola çağırarak parasını teslim etti.

Yorum Yap