Aşı aykırısı doktora İstanbul Tabip Odası’ndan soruşturma

 Aşı aykırısı doktora İstanbul Tabip Odası’ndan soruşturma

26 Haziran Cumartesi günü İstanbul’un Üsküdar ilçesinde Plandemi Büyük Buluşma Platformu tarafından düzenlenen aktiflikte Covid-19 aşısı aksisi iletiler verildi.

Platform üyelerinin birinci olarak Yenikapı Miting Alanı ve Maltepe Kıyı Aktiflik ve Miting Alanında düzenlemek istediği buluşmalara valilik ve kaymakamlık tarafından pandemi tedbirleri göz önünde bulundurularak müsaade verilmedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Akabinde Üsküdar’da bir işletmede düzenlenen aktifliğe çok sayıda kişi katıldı. Op. Dr. Bilgehan Bilge aktiflikte konuşmacı olarak yer aldı.

‘AŞI OLMAYIN’ MESAJI 

Aktiflikte konuşma yapan Bilgehan Bilge, “Asla ve kat’a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, alışveriş merkezlerine sokmasınlar. Yemin ediyorum, vallahi de billahi de tillahi de en geç bir sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler. Aşı olanlardan özür dileyecekler. Bakın bu bir slogan yahut latife değil, yargılanacaklar. Aşıyı vuran zavallı sıhhat memurları, hemşireler değil, doktorlar yargılanacak. ‘Ruhsatsız bir maddeyi beşerler üzerinde uyguladım’ deme üzere bir lüksü yok doktorun. Yasa budur” sözlerini kullandı.

İSTANBUL TABİP ODASI: AKIL VE BİLİM AYKIRISI

Op. Dr. Bilgehan Bilge’nin yaptığı konuşmaya İstanbul Tabip Odası’ndan reaksiyon geldi. Bilgehan Bilge hakkında tabip odasınca soruşturma açıldığı duyuruldu.

İstanbul Tabip Odası’nın yazılı açıklamasında şu tabirlere yer verildi:

* COVID-19 pandemisinde resmi sayılara nazaran bile kaybettiğimiz yurttaşlarımızın sayısı 50 bine yaklaştı. (Gerçek sayıların bunun iki, üç katı olduğunu biliyoruz.) Hala daha günlük hadise sayıları 5 binin, günlük mevt sayıları ellinin üzerinde seyrediyor.

* COVID-19’a karşı en değerli çaba usulünün aşı olduğunun açık olmasına rağmen ortalarında tıp fakültesi mezunu kimi “şarlatanlar”ın da bulunduğu çevreler ise akıl ve bilim aykırısı palavralarla toplumda aşı tereddütü, zıtlığı yaymaya çalışıyorlar.

* Aşı zıddı çevrelerin İstanbul Üsküdar’da “Plandemi büyük buluşması” ismiyle düzenlediği “miting”de “Asla ve kat’a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM’lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de tillahi de bir sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler. Bu bir slogan ya da latife değil; yargılanacaklar!” formunda konuşma yapan kişinin Dr. B. B. olduğuna dair basında yer alan savlarla ilgili olarak İstanbul Tabip Odası tarafından ismi geçen tabip hakkında soruşturma açılmış olup sonuçlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Yorum Yap