Ataşehir’deki gasp olayına ait 7 kuşkulu tutuklandı

 Ataşehir’deki gasp olayına ait 7 kuşkulu tutuklandı

Ataşehir’de, 15 Haziran’da holding binası önünde SAS Holding A.Ş. İdare Şurası Üyesi Sibel Koçan, başından vurularak hayatını kaybederken, gaspçılar içinde 3 milyon 300 TL bulunan çantayı alarak kaçmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Emniyetteki süreçleri tamamlanan 7 kuşkulu Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Savcılıktaki süreçlerinin akabinde 7 şüpheliden B.D., Ç.M., S.A. ve S.Ş. savcılıktaki söz süreçlerinin akabinde ‘suçluyu kayırma’ hatasından, B.Ş., A.V. ve Z.O. ise ‘silahla kendisini tanınmayacak bir hale koyması ve yol kesmek suretiyle ya da konutta işyerinde yahut eklentilerinde birden fazla kişi tarafından birlikte yağma’ ve ‘bir kabahati gizlemek yahut diğer bir hatanın kanıtlarını gizlemek ya da yakalanmamak emeliyle öldürme’ kabahatlerini işlediği gerekçesiyle tutuklama talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

7 KUŞKULU TUTUKLANDI

Hakimlik, 7 şüphelinin sevk edildikleri hatalardan tutuklanmalarına karar verdi. Öte yandan soruşturma kapsamında toplamda 13 kişi gözaltına almıştı. Geçtiğimiz günlerde adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden 5’i savcılık tabirinin akabinde özgür bırakılırken, bir kuşkulu ise tutuklanmıştı.

Yorum Yap