Aylin Nazlıaka: ” Yalnız değilsiniz biz varız” diyerek bir kez daha mağdur edilenlerin yanında oldu.

 Aylin Nazlıaka: ” Yalnız değilsiniz biz varız” diyerek bir kez daha mağdur edilenlerin yanında oldu.

CHP Bayan Kolları tarafından bayana yönelik şiddetle uğraş için hayata geçirilen proje kapsamında oluşturulan ‘YaşamHak’ otobüsü, Niğde’ye geldi.

Otobüsle kente gelen CHP Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka ile beraberindekiler, Altunhisar ilçesinde esnaf ziyareti yaptı. Daha sonra Bor ilçesinde kurulan Bayan Ziraî Kalkınma Kooperatifi’ni gezen Nazlıaka ve beraberindekiler, üretilen yöresel eserleri inceledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ziyaretlerin akabinde gittiği CHP Niğde Vilayet Başkanlığı’nda basın açıklaması yapan Aylin Nazlıaka, YaşamHak otobüsü ile kent şehir, konut ev gezdiklerini belirterek, bilhassa şiddet mağduru bayanlar ve istismara uğramış çocukların yanında olduklarını kaydetti.

Nazlıaka, “Aynı vakitte Ruhsal Danışmanlık ve Rehberlik Derneği ile yaptığımız protokol çerçevesinde tüm günlerde ruhsal takviye hizmeti sunuyoruz. Mağdur edilen şahısların, ‘yalnız değilsin, biz varız’ diyerek duruşmalarda, karakollarda, hastanelerde, savcılıklarda yanlarında oluyoruz. Bu da yetmez, ayrıca onların barınma muhtaçlığını karşılıyoruz” dedi.

Nazlıaka, parti ziyaretinin akabinde kültür merkezinde düzenlenen YaşamHak Projesi’nin tanıtım aktifliğine de katılarak, partiye yeni üye olanlara rozet taktı.

DHA

Yorum Yap