Bakan Akar: Kelamda elebaşları iki gece birebir yerde yatamıyor

 Bakan Akar: Kelamda elebaşları iki gece birebir yerde yatamıyor

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Adnan Özbal ile Ankara’daki 3’üncü Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde gerçekleştirilen Hassas Güdüm Kiti-82’nin (HGK-82) teslim merasiminin çabucak akabinde Diyarbakır’a geçti.

8’inci Ana Jet Üs Komutanlığını ziyaret eden Bakan Akar ve TSK komuta kademesi, faaliyetlere ait bilgi aldı, çalışanla bir ortaya geldi. Bakan Akar ve kumandanlar daha sonra Malatya’ya gitti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Malatya Havalimanında Vali Aydın Baruş, 2’nci Ordu Kumandanı Orgeneral Metin Gürak ve öteki yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar ve TSK komuta kademesi, 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’na geçti.

“AYRILIK-GAYRILIK YOK, 84 MİLYON BİR VE BERABER”

Bakan Akar, yaptığı konuşmada, şu tabirleri kullandı:

* Silahlı Kuvvetlerimiz karada, denizde, havada gerekli çabayı vermek suretiyle asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığına halel getirmemek, hudutlarımızın ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için yapılması gereken ne varsa yaptı, yapmaya devam ediyor.

* Temel olan 84 milyonun birliği, beraberliği. Ayrılık-gayrılık yok, 84 milyon bir ve bir arada. Bu birlik çerçevesinde paylaşıp, bölüşüp elimizden gelen çabası göstereceğiz ve güvenliğimiz, savunmamız bakımından yapılması gereken ne varsa bunları yerine getireceğiz.

“BAŞKA ÇIKAR YOK, TERÖR BİTECEK”

Terörle uğraş harekâtı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri ögelerinin yurt içi ve hudut ötesinde büyük muvaffakiyetler elde ettiğini belirten Bakan Akar, şunları kaydetti:

* Şu anda Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Terör örgütünün kelamda elebaşları işin nereye gittiğini anladılar. Bunu alttakilerin de anlayıp adalete teslim olmalarını bekliyoruz.

* Diğer çıkar yok. Terör bitecek. Irak’ın kuzeyinde terörü bitireceğiz. Terör yuvalarına, teröristlerin barınaklarına, sığınaklarına, inlerine girildi, buralar başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor.

* Bunlar neredeyse Sinat-Haftanin’den, Metina’dan başlayıp Zap, Avaşin-Basyan, Hakurk gerisinden Gara, Kandil, Asos dahil neredelerse oradayız.

* Nereye kaçarlarsa kaçsınlar terörü bitireceğiz. Bu inançla bu gayret en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar devam ediyor. Teröristler için hiçbir yer inançlı değil.

* İstihbarat raporları da söylüyor ki kelamda elebaşları iki gece tıpkı yerde yatamıyor.

* Mehmetçik teröristlerin ensesinde, bunların sonlarını getirmek için yapılması gereken neyse hepsini büyük bir kahramanlıkla yaptılar, yapmaya devam ediyorlar.

Yorum Yap