Bakan Koca’dan gençler için aşı daveti

 Bakan Koca’dan gençler için aşı daveti

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından corona aşısıyla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Koca, “Gençler, aşılanıp hayata karışalım. Randevularda yaş hududu 18’e indi. Birinci gün yarın” tabirlerini kullandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

18 YAŞ AŞILAMA BAŞLIYOR

Bakan Koca, dünkü Koronavirüs Bilim Konseyi toplantısının akabinde açıklama yapmıştı. Koca, 18 yaş üstü aşılamayla ilgili şu sözleri kullanmıştı:

* Biz bilhassa şu periyotta süratle 18 yaş ve üzeri olan vatandaşımızı aşılamak istiyoruz. Bunu ne kadar erken devirde yapabilirsek toplumsal bağışıklığı o kadar erken sağlamış olabileceğimizi ve ülkemize girme ihtimali olan mutasyonlara da erken periyotta bir tahlil olacağına inanıyoruz.

* Cuma günü prestijiyle 18 yaşından gün almış olan bütün vatandaşlarımızı tanımlamış olacağız. Yani cumadan itibaren 18 yaşından gün almış olan herkes randevu alabilir olacak.

* Bizim maksadımız 18 yaş üstü aşılanabilir olma durumu olan, yani hastalığı geçirenleri düşündüğümüzde 55 milyona yakın vatandaşımız olduğunu, 55 milyona yakın vatandaşımızı da Kurban Bayramı’na kadar en az yüzde 70’inin en az bir doz aşılanmış olmasını sağlamak istiyoruz.

Yorum Yap