Bayan dilencinin taktiği ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti

 Bayan dilencinin taktiği ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti

Samsun’un Bafra ilçesinden geldiği öğrenilen 2 bayandan biri yanındaki arkadaşının görme engelli olduğunu, tedavi için paraya muhtaçlıkları bulunduğunu söyleyerek, kentteki esnafları tek tek gezip para toplamaya başladı.

POLİSE BİLDİRDİLER

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bayanların durumlarından şüphelenen esnaflar olayı polise bildirdi. Polis takımları tarafından takibe alınan 2 bayan, dilenmek için girdiği dükkanda suçüstü yakalandı. Polisleri görünce paniğe kapılan bayanlar, dilenci olmadıklarını ve seyahate geldiklerini savundu.

BACAĞI AĞRIDIĞI İÇİN KULLANIYORMUŞ

Haklarındaki suçlamaları reddeden bayanlar, şikayet edilen şahısların kendileri olmadığını, yanlışlık yapıldığını ve yanındaki arkadaşının da görme engelli olmadığını, bacağı ağrıdığı için baston kullandığını söyleyerek yanlışlık yapıldığına dair polisi ikna etmeye çalıştı. Yapılan incelemeler sonucu şahısların kente bir araçla bırakıldığı ve günübirlik dilencilik yaptığı tespit edildi.

ÖZGÜR BIRAKILDILAR

Durumun zabıta takımlarına bildirilmesi üzerine olay yerine gelen gruplar, uzun uğraşlar sonucu şahısların kimliklerini alarak Kabahatler Kanunu’na nazaran idari süreç yaptı. Bayanlar, tekrar yaşadıkları kente dönmeleri konusunda uyarılarak hür bırakıldı. Hür bırakılan bayanlar bölgeden süratle uzaklaştı. İHA

Yorum Yap