Bayanın 8. kattan düşerek vefatında 2 bireye ‘cinsel saldırı’ davası

 Bayanın 8. kattan düşerek vefatında 2 bireye ‘cinsel saldırı’ davası

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 17 Eylül günü saat 23.00’te kuşkulu Emre Ateş’in Ataşehir’deki bir restorana gittiği ve saat 00.00 sıralarında başka kuşkulu Muhammed Demir’in de restorana gittiği anlatıldı. Yan masada ise ölen Şeyda Yılmaz ile iş yerinden arkadaşının da bulunduğunun kaydedildiği iddianamede, şüphelilerin ilerleyen saatlerde Şeyda Yılmaz’ın masasına giderek, sohbet etmeye başladıkları aktarıldı.

‘BURADA KALMAK İSTİYOR’ DEMİŞLER

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ÖBÜR ŞÜPHELİYİ ARADIĞINI ANLATTI

İddianamede şüphelilerden Emre Ateş’in tabirinde, Şeyda Yılmaz’ın kendisinden sigara ve su istediğini, daha sonra eşinin kendisini telefonla araması üzerine siteden ayrıldığını anlattığı belirtildi. Ateş’in tabirinde, taksiyle yoldayken öteki kuşkulu olan Muhammed Demir’in kendisini arayarak Şeyda’nın kapıyı kilitleyip aşağıya atladığını söylemesi üzerine tekrar geri döndüğünü söylediği aktarıldı.

‘KÜT DİYE BİR SES DUYDUĞUNU’ SÖYLEDİ

Muhammed Demir’in ise tabirinde, daireye çıktıktan sonra Şeyda Yılmaz ve Emre Ateş’in başka odaya geçip toplam bir saat kadar vakit geçirdiklerini, bu sırada kendisinin salonda bulunduğunu, eşinin telefonla araması nedeniyle Emre Ateş’in daireden gittiğini söylediği aktarıldı. Sözünde, birkaç dakika sonra Şeyda Yılmaz’a Emre’nin gittiğini söylediğini, çok geçmeden dışarıdan küt diye bir ses duyduğunu, aşağıya baktığında Yılmaz’ın yerde yattığını görmesi üzerine güvenlik görevlilerine haber verdiğini ve Emre Ateş’i arayarak durumu anlattığını söylediği kaydedildi.

ARKADAŞI YILMAZ’A ‘KALKALIM’ DEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Şeyda Yılmaz’ın iş arkadaşı E.Ö. ise şahit olarak verdiği tabirinde Yılmaz ile restorana gittiklerini, ilerleyen saatlerde art masada bulunan şüphelilerin gelip kendi masalarına oturduklarını ve Şeyda Yılmaz’la konuşmaya başladıklarını, kendisinin buna isteği olmadığını, Şeyda Yılmaz’a “kalkalım” demesi üzerine şüphelilerin Şeyda’nın kolunu tutup gelmek istemiyor dediklerini söylediği belirtildi. Kendisinin restorandan ayrıldığını ve daha evvel rastgele bir intihar teşebbüsünün bulunmadığını anlattığına yer verildi.

KIYAFETİ, AYAKKABISI VE ÇANTASIYLA DÜŞTÜĞÜ BELİRTİLDİ

İddianamede olay yerinde yapılan incelemede, Şeyda Yılmaz’ın düştüğü odanın kapısının içerden kilitli olduğu, anahtarının kapı üzerinde bulunduğu, kapı ardında kapının açılmasını kısmen engelleyecek halde yere serilmiş sünger olduğu belirtildi. Yılmaz’ın 8. kattan üzerinde kıyafeti, ayaklarında ayakkabısı ve çantası ile birlikte düştüğünün anlaşıldığı kaydedildi.

İsimli Tıp raporlarında ise, Yılmaz’ın tırnak örneklerinde her iki şüpheliye ilişkin DNA profillerinin tespit edildiği belirtildi.

Savcılık, evvel Emre Ateş’in alkollü olan Şeyda Yılmaz’a cinsel akında bulunduğunu, akabinde meskenden ayrıldığını, bu esnada başka şüphelinin de Yılmaz’a karşı zorla cinsel hücum hareketinde bulunduğunu kaydetti.

TIRNAKLARINDA İKİ ŞÜPHELİYE İLİŞKİN DNA BULUNDU

İddianamede, Yılmaz’ın tırnaklarında her iki şüpheliye ilişkin DNA örneğinin bulunmasının, düştüğü odanın kapısının içeriden kilitli olmasının, kapı anahtarının mağdurun bulunduğu tarafta kilit üzerinde takılı olmasının ve üzerinde ayakkabısı, çantası ve kıyafetlerinin bulunmasının cinsel akın olayını doğruladığı tespitine yer verildi.

Yılmaz’ın olay yerinden kurtulmaya çalıştığının ve şüphelilerin buna mahzur olduklarının anlaşıldığının belirtildiği iddianamede, şüphelilerin fikir ve aksiyon birliği içerisinde cinsel maksatlı mağdur ölenin hürriyetini tahdit ettikleri, organ sokmak suretiyle cinsel akında bulundukları, cebir kullanarak Yılmaz’ı intihara sürükledikleri aktarıldı.

MÜEBBET MAHPUS İLE CEZALANDIRILMALARI İSTENDİ

Savcılık şüpheliler Emre Ateş ve Muhammed Demir’in “cebir yahut tehdit kullanmak suretiyle şahısları intihara yönlendirme” kabahatinden ise farklı başka müebbet mahpusla cezalandırılmaları talep edildi. Öte yandan şüphelilerin “nitelikli cinsel saldırı”, “birden fazla şahısla birlikte cinsel gayeyle kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” kabahatlerinden ise başka farklı 21 yıldan 33 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılmaları istendi. İddianame gönderildiği Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Yorum Yap