BERKİN ELVAN DAVASI KARARA BAĞLANIYOR

 BERKİN ELVAN DAVASI KARARA BAĞLANIYOR

Seyahat Parkı hareketleri sırasında Okmeydanı’nda polisin silahından çıkan gaz kapsülünün başına isabet etmesiyle hayatını kaybeden Berkin Elvan davasının 20. duruşması ve tıpkı vakitte karar duruşması olması beklenen dava bugün İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Duruşma öncesi Elvan ailesi, avukatları ve milletvekilleriyle birlikte basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına, duruşmayı takip etmek üzere adliyeye gelen CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, Turan Aydoğan, Sera Kadıgil ile HDP Milletvekili Musa Piroğlu da katıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“BERKİN’İN KOŞUP OYNADIĞI SOKAKLARDA PARKLARDA ADALET ARADIK”

Taksim Dayanışması ismine basın açıklamasını Akif Burak Atlar okudu. Yapılan açıklamada şu sözler yer verildi:

“Biz 8 yıldır Berkin’imiz için adalet talebimizi Berkin’in koşup oynadığı sokaklarda, meydanlarda, parklarda, adalet saraylarında ve mahkeme salonlarında haykırırken, Berkin’imizi vuran polis sekiz yıldır vazifesine devam etti. 5 yıldır Berkin için adaletin peşinden koştuğumuz dava sürüncemede bırakıldı. Berkin’imizi vuran polis sekiz yıldır misyonuna devam etti, mahkeme lideri olarak Seyahat Direnişini toplumsal medya hesaplarında vandallık olarak tanımlayan Mehmet Galip Perk atandı. Reaksiyonlarımız üzerine yeni bir heyet atansa da bu davanın tarafsızlığı o günden beri şüphelidir. Berkin için adalet istiyoruz.”

Foto: SÖZCÜ

“KATİLLERİN ÖDÜL ÜZERE CEZALARLA KORUNMASINI KABUL ETMİYORUZ”

“Katillerin ödül üzere cezalarla korunmasını, gerçeklerin karartılmasını kabul etmiyoruz. Hiçbir vakit kabul etmeyeceğiz. Zira biliyoruz ki, katillerin, faillerin yargı tarafından korunduğu bir ülkede üstümüze çöken karanlık her gün daha çok büyüyor. Bu karanlık bizden Ali İsmail’i aldı, Ethemi aldı, Mehmet’i, Abdocan’ı aldı! Medeni’nin, Hasan Ferit’in, Ahmet’in katillerini korudu! Tıpkı karanlık, daha dün, Deniz Poyraz’ın da geleceğini çaldı. Bizler, aydınlık bir gelecek umudu ile barışı, dayanışmayı, kardeşliği savunurken, geleceğimizi çalınıyor.”

Yorum Yap