Beşiktaş ve Galatasaray’ın gözdesi kulübünde kaldı

 Beşiktaş ve Galatasaray’ın gözdesi kulübünde kaldı

Türk asıllı Alman futbolcu Salih Özcan, menajeri Dirk Hebel ile birlikte Bundesliga takımı FC Köln’ün Lindenthal Geisbockheim’da bulunan kulüp binasına giderek 2+1 yıllık mukaveleye imza attı. Köln’ün 5 yıllık muahede talebini genç oyuncunun geri çevirdiği öğrenildi.

Türkiye’den Beşiktaş, Galatasaray, Göztepe ve Altay; Bundesliga’dan Union Berlin, Stuttgart, Schalke04, Eintracht Frankfurt, Mainz; İskoçya’dan Rangers; Belçika’dan Anderlecht kulüplerinden resmi transfer teklifleri alan Salih Özcan, altyapısından yetiştiği Köln’de kalmayı tercih etti. Geçen dönem Köln’ü son anda küme düşmekten kurtaran Teknik Yönetici Steffen Baumgart’ın tekraren görüştüğü oyuncuyu kalmaya ikna ettiği öğrenildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ALMANYANIN U21 TAKIMINDAYDI

U15’ten beri ulusal kadrolarda oynayan ve 2020 U21 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda şampiyon olan Almanya’nın takımında bulunan Salih Özcan, Tokyo Olimpiyatları’nda da Almanya formasını giyecek.

U21 Avrupa Futbol Şampiyonası yarı finalinde Almanya’nın Hollanda’yı 2-1 yenerek elediği maçın akabinde Panzerlerin teknik yöneticisi Stefan Kuntz, Salih’e övgüler yağdırmıştı. Kuntz, Hollanda teknik yöneticisinin kaybettikleri maçla ilgili, “Salih’ten nefret ediyorum lakin onu grubumda görmek isterim” kelamlarına ise şöyle açıklık getirdi:

“Salih Özcan 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda bizim için kıymetli bir isimdi. O benim önder oyuncularımdan biri. Hollandalı meslektaşım yarı finalden sonra ‘Özcan’dan nefret ediyoruz fakat onu grubumuzda görmek isteriz’ dedi. Salih’in kalitesine hürmet duymaktan daha büyük bir övgü olamaz.”

GÖNLÜ AY-YILDIZ’DA

Salih Özcan, U21 Alman Ulusal Ekibi formasını son defa Japonya’da giyecek. Özcan U15’ten beri kesintisiz Alman ulusal ekiplerinde yer aldığı için U21’de 23 yaşına kadar oynama talihi yakaladı. Genç oyuncu, Tokyo Olimpiyatları’nın akabinde ya Alman ya Türk A ulusal futbol kadrosunu seçecek. Almanya’da hem Almanlar ve hem gurbetçiler tarafından çok sevilen Özcan’ın toplumsal medyada çok sayıda takipçisi var.

Salih Özcan’ın yakın etrafından edinilen bilgiye nazaran, yetenekli futbolcunun tercihini ay-yıldızlı formadan yana kullanması bekleniyor.

FC KÖLN TRANSFERE SÜRATLİ BAŞLADI

Başka taraftan 2021-2022 dönemi için argümanlı olan Köln, Salih Özcan dışında 3 yeni oyuncuyu renklerine bağladı. Köln uzun vakittir peşinde olduğu Bröndby IF takımından  kaleci Marvin Schwabe, Rapid Wien’den Dejan Ljubicic ve FC Schalke 04’ten Mark Uth’u takımına kattı.

Yorum Yap