BITCOIN 30.000n DOLARIN ALTINDAN DÖNDÜ

 BITCOIN 30.000n DOLARIN ALTINDAN DÖNDÜ

Tesla’dan ve Elon Musk’tan gelen olumsuz sinyaller ve Çin baskısı nedeniyle Bitcoin’deki düşüş sürse de kripto para ünitesi bugün 30 bin doların üstüne tekrar döndü.

Bitcoin, bugün Asya’da karlarını artırdı ve 30 bin dolar düzeyinin altından geri döndü. Dün Çin’in kripto paralara yönelik kısıtlamalarla ilgili yaptığı toplantılar nedeniyle süratle düşen ve 30 bin doların altını gören Bitcoin bugün sabah saatlerinde 34 bin doları gördü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Dünyanın en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, bugün yüzde 4,5 yükselişle 33 bin 800 dolar civarında süreç görmeye devam ediyor. Dün yüzde 12 kıymet kaybederek 28 bin 824 doları gören Bitcoin, Ocak ayındaki düzeyine gelerek 30 bin doların altına düşmüştü. Bitcoin, Nisan ortasında en yüksek düzeyi olan 65 bin dolara yükseldiğinden bu yana yaklaşık yüzde 50 kıymet kaybetti.

Kaynak: Bloomberg

“YATIRIMCILAR DALGALI SULARDA”

Bloomberg’e konuşan Valkyrie Investments Araştırma Lideri Sean Rooney, bu çeşit alım satım sinyalleri sebebiyle “Bitcoin alıp satanların kendilerini önümüzdeki haftalarda dalgalı sularda bulabileceklerini” söyledi.

Bitcoin bu yıl içinde beş kere 30 bin doların altını test etse de her seferinde geri döndü.

Miller Tabak + Co isimli şirketin stratejisti Matt Maley husus ile ilgili, “30 bin doların altındaki rastgele bir manalı kırılma, birçok oyuncunun havlu atmasına neden olacak.” yorumunda bulundu.

NE OLMUŞTU?

Çin Merkez Bankası, dün dünyanın en büyük çevrimiçi ödeme platformu olan AliPay’in ve ülkedeki büyük bankaların yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirmiş ve bu toplantıda kripto paralar üzerindeki yasakları vurgulamıştı. Toplantının akabinde Bitcoin ve Ethereum üzere para üniteleri aşağı taraflı seyretmiş ve Bitcoin, kritik eşik olan 30 bin doların altını görmüştü.

Yorum Yap