Bitcoin hesabı için adam kaçırdılar

 Bitcoin hesabı için adam kaçırdılar

Vilayet Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, 22 Haziran gecesi merkez Toroslar ilçesi Gözne Yolu üzerindeki bir restoranın önünde, kendilerini polis olarak tanıtan şüpheliler, Ş.Ö. (28) isimli şahsı, başına silah dayayıp bir araca bindirerek kaçırdı. Ş.Ö’nün Bitcoin hesabındaki paraları ‘hacker’ hüneri ile almak istedikleri öne sürülen şüpheliler, bunda başarılı olamayınca şahsı, merkez Yenişehir ilçesi Okan Merzeci Bulvarı üzerinde araçtan indirerek uzaklaştı.

Ş.Ö’nün şikayeti üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Ofis Amirliği grupları, şüphelileri tespit etmek için bölgede bulunan çok sayıdaki güvenlik kamerası manzaralarını incelemeye aldı. Kamera imgelerinden aracın plakasını belirleyen takımlar, olaya karıştığı belirlenen şüphelilerden M.B.Y’i Tarsus ilçesinde, C.Y ve M.T’yi Adana’da ve S.Y’yi ise Mersin merkezde yakalayarak gözaltına aldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Emniyetteki süreçlerinin akabinde, ‘Birden fazla kişi tarafından gece vakti silahlı yağma ve cebir, tehdit, hile kullanılarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ kabahatlerinden adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklandı. (İHA)

Yorum Yap