Bunu yapan insan olamaz!

 Bunu yapan insan olamaz!

Gaziantep’te heyeti Canlı Hayatını Düzgünleştirme Derneği vazifelileri, ihbar üzerine gittikleri Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, yavru bir kangal cinsi köpek buldu.

Vatandaşların müdafaaya aldığı yavru köpeğin her iki kulağının da kesildiği ve sol art ayağının kırık olduğu anlaşıldı. Boynundaki tasmadan daha evvel sahibi bulunduğu ve sokağa atıldığı anlaşılan köpek, dernek vazifelileri tarafından Gaziantep’e getirilerek tedaviye alındı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Gizem Akdemir, “Köpeğimizin boynunda tasması var bu da daha evvel bir sahibinin olduğunu gösteriyor. Bu köpeğimiz maalesef kulakları kesilmiş ve bir ayağı kırılmış vaziyette sokağa terk edilmiş. Hayvanların kulaklarının kesilmesi muhakkak yasak bir uygulamadır. Maalesef bilinçsiz beşerler bunu yapıyor. Bu köpek bulunmamış olsaydı, bilhassa bu sıcak yaz günlerinde kulakları kurtlanacaktı. Köpeğimiz artık bizlerin himayesinde. Daha üç aylık bir köpeğimizin öncelikle kulaklarını güzelleştireceğiz. Röntgenini çektiğimiz kırık olan bacağına müdahale edeceğiz. Güzelleşince de kendisine hoş bir yuva bulacağız” dedi.

UYUZ OLAN KÖPEĞİN DE TEDAVİSİ YAPILIYOR

Öte yandan yeniden Birecik’te sokakta bitkin halde bulunarak hayvan ambulansı ile Gaziantep’e getirilen bir kulağı kesilmiş bir öbür köpeğin de uyuz hastalığına yakalandığı anlaşıldı.

Veteriner tabip Gizem Akdemir, boynundaki tasmadan daha evvel sahibi olan köpeğin de tedavisine başladıklarını ve büsbütün güzelleşmesinin 4 ay süreceğini söyledi.

Akdemir, insanları hayvan sahiplenmeye ve sıcak havalarda meskenlerinin önüne sokak hayvanlarının ömürlerini sürdürmesi için su ve yem bırakmaları gerektiğini de kelamlarına ekledi. (DHA)

Yorum Yap