Burak Elmas ile Galatasaray’da Fatih Terim periyodu devam edecek

 Burak Elmas ile Galatasaray’da Fatih Terim periyodu devam edecek

Galatasaray’da 3 yıllık yeni devir, 38. liderin ve yeni idare şurasının seçimiyle resmen başladı. Sarı-kırmızılı kulübün yeni idaresini çok ağır ve güçlü bir mesai bekliyor. Öncelik futbol grubunda. Tam 1 ay sonra Şampiyonlar Ligi ön eleme çeşidinde PSV Eindhoven ile karşılaşacak Cimbom’da Elmas’ın teknik yönetici tercihi muhakkak: Fatih Terim. Kısa, orta ve uzun vadede yapması gerekenler şunlar:

HOCA VE TRANSFERLER

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bodrum’da tatil yapan, polemiklere girmemek için oy kullanmak üzere İstanbul’a gelmeyen Fatih Terim ile yola devam edilecek.

Eski idare transfer çalışmalarına başladıysa da hala kadroda pek çok kasvet var. Çabucak her bölgeye destek yapılacak. İdare, Terim ile görüşüp transferlere başlayacak.

KEMERBURGAZ VE ADA

Amatör branşların, bilhassa de basketbolun durumu belgisiz. Yeni idare, futbol dışı branşların toparlanması ve kendi ayaklarının üzerinde durması için efor harcayacak.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nin Kemerburgaz’daki yere taşınması, yeni spor salonu inşaatı, Riva ve Galatasaray Adası üzere tesislerle ilgili çok sayıda belge, yeni idaresi bekliyor.

BURAK ELMAS KİMDİR?

1974 İstanbul doğumlu. Avusturya Lisesi’nden sonra Denver Üniversitesi’nde finans ve pazarlama eğitimi aldı. İş hayatına Türkiye’nin en büyük bağımsız süratli tüketim eserleri distribütörlerinden birinde başladı. İngiltere merkezli, milletlerarası bir lojistik şirketi kurdu. Godiva Investment ve Yıldız Küme’de yöneticilik yaptı. Hala İngiltere ve Türkiye’de üç milletlerarası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız idare heyeti üyesi. Galatasaray’daki birinci misyonu 1997’de 23 yaşındayken PAF kadrosu sorumluluğuydu. Akabinde 3 devir idare konseyi üyeliği yaptı. A kadrodan sorumluyken Galatasaray, UEFA Kupası’nı ve Muhteşem Kupa’yı kazandı. 2018’de Galatasaray Sportif A.Ş’de vazife aldı. Eski liderlerden Faruk Süren’in damadı. Evli ve 2 çocuk babası. İngilizce ve Almanca biliyor.

Yorum Yap