CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, partisinden istifa etti

 CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, partisinden istifa etti

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kadıgil “İnandığım bedelleri açıkça ve yüksek sesle temsil etmek için Türkiye Personel Partisi’ne katılıyorum” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendisine hayalini bile kurmadığı bir yol açtığını söyleyen Kadıgil, kendisini siyasete soktuğunu söylediği CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da teşekkür etti. Kadıoğlu açıklamasında “Hayatımın hem en sıkıntı hem en heyecanlı açıklamasını yapmak üzere huzurunuzdayım. Bugün itibariyle çok sevdiğim evimden, beni eğitip bugünlere getiren partimden istifa etmiş bulunuyorum” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

SALİHA SERA KADIGİL SÜTLÜ KİMDİR?

1984 yılı İstanbul doğumlu olan Saliha Sera Kadıgil Sütlü İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini, Toplumsal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Kısmında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Yüksek lisans tezini, Londra Queen Mary Üniversitesindeki araştırmaları sonrasında sinema yapıtları üzerine yazdı. İstanbul Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Kültür ve sanat hukuku ile fikir ve sanat yapıtları üzerindeki haklar bahislerinde uzmandır.

Avukatlık stajını Ergenekon kumpası davalarında tamamladı. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komitesi Yürütme Konseyi Üyesi olarak misyon aldı. Kültür ve sanat alanında faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun ve sendikanın kurucu avukatlığını ve baş hukuk müşavirliklerini yürüttü.

Cumhuriyet Halk Partisi Bayan Kolları Merkez İdare Konseyi Üyeliği vazifesinde bulundu ve son 3 periyottur Parti Meclisi Üyesi olarak misyon aldı.

Yorum Yap