Cumhurbaşkanlığı tasarruftan muaf tutuldu

 Cumhurbaşkanlığı tasarruftan muaf tutuldu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan, kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik süreçlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının tesirli, ekonomik ve verimli kullanımına ait ‘tasarruf tedbirleri’ genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

2021/14 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı ve TBMM Genel Sekreterliği’nin alınan kararlardan muaf tutulması dikkat çekti. Genelgeye nazaran kamu kurumlarında 2020 yılındaki taşıt sayıları, 2023 sonuna kadar en az yüzde 20 oranında azaltılacak. Kamu kurum ve kuruluşlarının basını izleme ile ilgili üniteleri ve kütüphane dokümasyon merkezleri hariç hiçbir biçimde günlük gazete alımı yapılmayacak.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

TASARRUFA SARAYDAN BAŞLAYIN

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, yayımlanan genelgeye toplumsal medya hesabından reaksiyon gösterdi.  Tasarrufun saraydan başlaması gerektiğini belirten Özel, “Kamuda tasarruf için birinci iş, günlük gazete alınmasını sonlandırmak değil, sarayın lüks harcamalarını kısmak olmalı. Sarayın lüks uçak ve helikopterlerden oluşan taşıt filosunu yarı oranında azaltmakla işe başlayın” sözlerini kullandı.

Yorum Yap