Davutoğlu’ndan iktidar ve Soylu hakkında zehir zemberek açıklamalar

 Davutoğlu’ndan iktidar ve Soylu hakkında zehir zemberek açıklamalar

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu Tekirdağ’da, partisinin Çerkezköy 1. Olağan İlçe Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu, konuşmasında Veyis Ateş’in hakkında kara para aklama suçlaması bulunan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan arabuluculuk ismi altında 10 milyon euro istediği savına ait şunları söyledi;

“NASIL BİR TEZGAH KURDUNUZ”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

*Dünün gazetecileri, hatalılara kaçacak yer aratırken, bugün mafya konuşuyor, gazeteciler sırra kadem basıyor. Birebir mafyalar, “gazeteci benden rüşvet istedi” diye şikayetçi oluyor.

*Ama bu şikâyeti paylaştığı başka gazeteci, “Rüşveti kimler istemiş” diye sormuyor, soramıyor! Dönen çarka bir bakar mısınız? Basın etiği falan hak getire; Misyonunu şu sıkıntı koşullarda namusuyla yapan tüm basın mensuplarını tenzih ediyorum, lakin bu baskı ikliminde ortada bağımsız konuşabilen bir basın neredeyse kalmamış.

*Bu iktidar medyayı siyasetçiye, bürokrasiye aracılık kuruluşu haline getirmiş. Lisana kolay, 10 milyon euro’dan bahsediyoruz. Lakin ne duyan var ne harekete geçen. Rüşvetçi gazeteci, Ankara’da bir “klik”ten bahsediyor; Hem İçişleri Bakanlığı hem Adalet Bakanlığı töhmet altında, lakin her ikisi de sessiz.

*Güler misiniz ağlar mısınız? Yahu mafyanın kendisi bile illallah etmiş olan bitenden, mafya şu kurulan kirli çarkı; halka ve gazetecilere şikâyet eder hale gelmiş. Nasıl bir tezgah kurduysanız…Mafya resmen “bizi çok kirli zannetmeyin, Vallahi eli en az kirli olan bizleriz!” diyecek kıvama gelmiş.

“İÇİŞLERİ BAKANI’NIN GERİSİNDE HANGİ GÜÇ VAR AÇIKLAYIN”

“Şu yaşananların vahameti yetmiyormuş üzere bir de iktidarın, muhalefeti dış güçlerin ve mafyanın sözcülüğünü yapmakla suçlamasına yanıt vermek zorunda kalıyoruz” diye devam eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

*Bizler mafyanın ve dış güçlerin sözcüsü, siz tertemiz pırıl pırıl siyasetçilersiniz yani o denli mi? Bu adaletsizliklere sesimizi çıkarmayacağız yani o denli mi? Soru sorduğumuz için, sorguladığımız için biz şucu-bucu olacağız, Lakin bu çürümüşlüğün tam göbeğinde olan sizler “temiz” kalacaksınız o denli mi?

*Biz mi infaz maddesiyle çıkardık çeteleri içeriden? Biz mi birini itlaf ederken, oburunu el üstünde tuttuk? Madem derdiniz üst akılla. O halde çok sevdiğinizi söylediğiniz ülkeyi, Narko-Devlet haline sokacak kokain baronlarını bulsanıza.

*Sorsanıza 5 ton kokainin hesabını! Kursanıza Mecliste araştırma-soruşturma komitesini. Müsaade versenize her seferinde ellerini red oyu için kaldıran vekillerinize.

*Dış güçler o denli mi? O halde açıklayın. Kanal İstanbul’u kiminle finanse edeceksiniz? Özel bankalar, Batılı finans kuruluşları kredi vermiyor size bunu duyuyoruz. Artta Çin finansmanı var mı yok mu ondan haber verin! Sizden ala iç-dış güç mü var? Sizden ala beka sorunu mu var? İçişleri Bakanı Sarayı kimin verdiği güçle, hangi talimatla tehdit ediyor? Gerisinde hangi güç var? Siz evvel onu açıklayın.

*Hangi güç Ziraat Bankası mevduatlarını, yani halkın parasını, çiftçinin, köylünün emeğini iç ediyor? Evvel o güçlerin hesabını verin! Birbirinizle verdiğiniz iç savaş olmasa bütün bunları öğrenemeyecektik! Bir de diyorlar ki; “Salgın varken, erken seçim talepleri siyasi fırsatçılık”mış! Siz evvel içinizdeki savaş fırsatçılarını temizleyin savaş fırsatçılarını.”

*Yurt dışına adam kaçıranları, bakanlığına dezenfektan satanları, FETÖ Borsalarında komite kovalayanları,şirketleri yüzde 5700 büyüyenleri temizleyin evvel.

“BU İKTİDAR HER ŞEYİ HELALLEŞME VE HAMDOLSUN İLE ÇÖZMEYE BAŞLADI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evvel ekonomik eza çeken vatandaştan ‘Helallik’ istediği, daha sonra ABD Lideri Joe Biden ile görüşmesinde 24 Nisan 1915 olayları için ‘Hamdolsun hiç gündeme gelmedi’ demesine istinaden Davutoğlu, “Bu iktidar her işini ya “helalleşme” ile ya da “hamdolsun”la çözmeye başladı” dedi. Davutoğlu, şöyle sürdürdü:

*Arazisine borcundan dolayı 300 bin lira kıymet biçilip el konulan çiftçi, tıpkı araziyi 1 milyon 200 bin liraya satışa çıkaran kamu bankasıyla helalleşir mi?

*750 milyon doları bir medya kümesine peşkeş çekilirken, elinde golf alanından öteki bir şey kalmazken, traktörü, ineği haczedilen çiftçilerin hangisi hakkını helal edecek bu iktidara?

*PTT yüz milyonlarca lira ziyan ederken, o ziyana sebep olan, sonra da ballı börek mevkilere getirilip, 3-5 maaşla ödüllendirilen bürokratlarla mı helalleşeceğiz?

Ülkenin sermayesi olan kurumlar, yerler kelepir fiyatlara peşkeş çekilirken, dağı taşı talan eden, milletin özel yerlerine çökenlerle mi helalleşeceğiz? İBB’deki arsa, arazi yolsuzluğu evraklarını bakanlığa çekip, Sümen altı etmeye çalışanlarla mı helalleşeceğiz?

*Dedim ya, bunların yegâne tahlili ya “helalleşme” ya da “hamdolsun”! ABD Lideri’nin “Tanrıya şükür Erdoğan soykırımı gündeme getirmedi” demesi gerekirken, sayın Cumhurbaşkanı “Hamdolsun 24 Nisan gündeme gelmedi” deyip, gülümsüyor!

*Elimizde kala kala Afganistan’a bekçilik yapmak kalmış; ona da “hamdolsun” dememizi bekliyorlar herhalde. “İç siyasette gereç olarak kullanmak için iki hoş fotoğraf bize yeter” diyerek, ABD ile görüşmeye gidenleri istediklerini alamamış olacaklar ki, piyasalar o fotoğraftaki gülücüklere, doları fırlatarak karşılık verdi.

*Kurumları ve rasyonel aklı tarumar etmenin, hukuku içeride ayaklar altına almanın, siyasi müsilajı bütün bir ülkeye yaymanın, bedelidir bu fotoğraf. Bize “Aptal olma” mektubu yazan adamların, bizi bu halimizle kabul etmelerinin faturasıdır bu ödenenler.

*Tek Adamla, dar kliklerle, menfaat şebekeleriyle, mafyatik yapılarla, bağımsız siyasetlerin bir ortada olamayacağının özetidir bu tablo. Sen bu kadar olursan, el oğlu da sana bu kadar kıymet verir.

Yorum Yap