DENİZ AKKAYA CEZAEVİNE TESLİM OLDU

 DENİZ AKKAYA CEZAEVİNE TESLİM OLDU

Selin Ciğerci, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, taşıyıcı anne yöntemiyle çocuk sahibi olmak istediğini dile getirmiş ve takipçilerinden dua istemişti. Ciğerci’nin bu açıklamasını yorumculuk yaptığı programa taşıyan Akkaya, sert tepki göstermiş ve “Senin çocuğun olamaz bu şekilde. Kanunlar izin vermiyor” demişti.

“SENİN ÇOCUĞUN OLMAZ”

Av. Muhammed Fatih Taşçı, yaptığı basın açıklamasında, müvekkili Deniz Akkaya‘nın üç günlük zorlama hapsini yatmak için teslim olduğunu açıkladı. Aktivist gazeteci Seyhan Soylu, ise Bakırköy Kadın Tutuklu Cezaevi önündeydi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Soylu, Deniz Akkaya’nın ceza evine teslim olmadan görüntüledi.

Akkaya’nın avukatı Fatih Taşçı ile konuşan Soylu, alınan bu kararın hukuka aykırı mı sorusunu yöneltti. Avukat Fatih Taşçı, “Hukuka aykırı olarak verilen işbu karar istinaf veya temyiz incelemesinden geçmeden kesinleşmiş olup karara karşı, yürürlükteki hukuka aykırılıklar nedenleriyle kanun yararına temyiz başvurusunda bulunulacaktır. Ancak yapılacak başvuru, kararın hukuki sonucunu ortadan kaldırmayacağından müvekkil Deniz Akkaya teslim olmuştur”.dedi.

Yorum Yap