Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer’in meskeninde arama

 Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer’in meskeninde arama

Olay, perşembe günü saat 11.00 sıralarında, Çankaya semtinde meydana geldi. İş hanının 2’nci katındaki HDP Vilayet Başkanlığı’na gelen, eski sıhhat çalışanı Onur Gencer, partide çay servisi yapan ve annesi rahatsız olduğu için yerine 1 günlüğüne çalışmaya gelen Deniz Poyraz’ı tabancayla ateş edip, öldürdü.

Silah sesleri üzerine adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Polis, binanın bulunduğu sokağın etrafını güvenlik şeridiyle çevirerek, yaya geçişine kapattı. Saldırgan, polisin çalışmasıyla yakalanarak, gözaltına alındı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ÖLDÜRME NİYETİYLE İÇERİ GİRMİŞ

Silahlı fotoğrafları ortaya çıkan katil zanlısı Onur Gencer’in, emniyette ve savcılıkta verdiği tabirde, binada kaç kişi bulunursa bulunsun öldürme niyetiyle içeri girdiğini söylediği öğrenildi.

Gencer’in, toplumsal medyadan vakit zaman terör örgütü PKK sempatizanlarıyla tartışmalar yaşadığını belirttiği de kaydedildi. Gencer’in, sözünde, “PKK’dan nefret ediyorum. Vakit zaman toplumsal medyada küfürleşiyoruz. Bina etrafına birkaç defa keşif için gittim. Binaya gittiğimde orada birkaç kişinin olabileceğini düşündüm. Oraya PKK’lıların gittiğini bildiğimden rastgele bir ayrım yapmayacaktım. Kim olsa ateş edecektim. Silahımda olan 10 mermiyi de ateşledim” dediği öğrenildi.

Emniyetteki süreçleri sonrası dün adliyeye sevk edilen Onur Gencer, ‘tasarlayarak adam öldürmek’ hatasından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Deniz Poyraz ise birebir gün Kadifekale Hava Şehitleri Camii’ndeki cenaze merasimi sonrası toprağa verildi.

YİVSİZ AV TÜFEĞİ BULUNDURMA RUHSATI VARMIŞ

Öte yandan taarruz sonrası yeni bilgilere de ulaşıldı. Onur Gencer’in konutunda, polis tarafından arama yapıldığı öğrenildi. Arama sonucu 1 av tüfeği ile 1 kurusıkı tabanca ele geçirildiği belirtildi. Gencer’in, yivsiz av tüfeği bulundurma ruhsatı aldığı ve yasal olarak avlanma için bu tüfeği kullanma müsaadesinin olduğu öğrenildi.

KAMERA KAYITLARINA POLİS İNCELEMESİ

Öte yandan polis grupları, HDP vilayet binasının etrafındaki 6 iş yerinden son 1 aya ilişkin kamera kayıtlarını incelemeye aldı. (DHA)

Yorum Yap