DSÖ’den Delta varyantı uyarısı: İki doz aşı olsanız da…

 DSÖ’den Delta varyantı uyarısı: İki doz aşı olsanız da…

Birinci olarak Hindistan’da görülen ve Delta varyantı olarak da bilinen mutasyona uğramış corona virüsü kaygı ve tasa yaratmaya devam ediyor…

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sıhhat Örgütü, Delta mutasyonuna karşı dikkatli olunması ikazını yinelerken bu varyantın yepyeni Covid-19’da çok daha süratli yayıldığını duyurdu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Aşılama sürecinin başlamasıyla birlikte başta ABD olmak üzere birçok ülkede “kamuya açık alanda maske yasağı” kaldırıldı.

DSÖ’nün ilaç ve sıhhat eserlerinden sorumlu genel yönetici yardımcısı Dr. Marangela Simao bir açıklama yaptı… CNBC’de yer alan haberde Dr. Simao, “İnsanlar iki doz aşı oldukları için kendilerini inançta hissetmemeliler. İki doz aşı olsalar da beşerler kamuya açık alanda maske takmaya devam etmeliler” dedi.

Dr. Simao, “Aşı tek başına müdafaa sağlamıyor. İnsanların daima maske takması ve havalandırılmış ortamlarda bulunması gerekiyor. El paklığına değer verilmeye ve toplumsal aralığa devam edilmeli. Kalabalıklardan uzak durulmalı zira iki doz aşı olsalar da beşerler hastalığı bulaştırabilir” tabirini kullandı.

Yorum Yap