Efe Önbilgin’in itirazı kabul edildi! Fotoğraf davası sil baştan

 Efe Önbilgin’in itirazı kabul edildi! Fotoğraf davası sil baştan

Yurt dışında yaşayan Efe Önbilgin, Deniz Akkaya ile ilişkisinden doğan 11 yaşındaki kızı Ayşe’nin bikinili fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması üzerine eski mankeni Aile Mahkemesi’ne şikayet etmişti.

Deniz Akkaya’nın çocuklarını ticari ve reklam amaçlı kullandığını ileri süren Efe Önbilgin, fotoğrafların sosyal medyadan kaldırılmasını talep etmişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“SÖZ HAKKIM VAR”

İstanbul Aile Mahkemesi’ne açtığı davada Önbilgin, Akkaya ile yaşadığı birlikteliğinden 2009 yılında Ayşe adında bir çocuklarının olduğunu belirtmişti.

Daha sonra ilişkilerinin bitmesi üzerine karşılıklı açılan davalarla hukuki sürecin devam ettiğini söyleyen Önbilgin, velayeti kendisinde olmasa da çocuğun gelişiminde kendi söz hakkının bulunduğunu vurgulamıştı.

Tanıkların dinlendiği dava, geçtiğimiz aylarda karara bağlanmıştı. Mahkeme, Önbilgin’in kızının fotoğraflarının sosyal medyadan kaldırılması ve önlenmesi talebini reddetmişti.

DAVA YENİDEN GÖRÜLECEK!

Günaydın’dan Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre; Önbilgin, İstinaf Mahkemesi’ne başvurarak karara itiraz etti. Mahkeme, itirazı kabul ederek davanın yeniden görülmesine karar verdi. Böylelikle ikili arasındaki hukuki süreç tekrar başladı.

“KIZIMIN FOTOĞRAFLARI TİCARI AMAÇLA KULLANILAMAZ”

Efe Önbilgin, Instagram’da bir milyon takipçisi olan Akkaya’nın kızlarını bikinili halde bir firmanın reklamlarında ticari amaçla kullandığını ileri sürmüştü.

Küçük kızın bikinili fotoğraflarını istismara açık bir şekilde sosyal medyada yayınladığını iddia eden Önbilgin, bu fotoğraflara tepki gösterildiğini, çocuğun menfaati için görsellerinin sosyal medyada kullanmasının durdurulmasını istemişti.

Yorum Yap