Erol Bulut: ‘Milli Takım’ın performansı beni şok etti’

 Erol Bulut: ‘Milli Takım’ın performansı beni şok etti’

Kısa mühlet evvel eski lider Mehmet Büyükekşi’den misyonu devralan Cevdet Akınal ve Gaziantep Futbol Kulübünün yeni Teknik Yöneticisi Erol Bulut, kulüp binasında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Erol Bulut, amacı olan bir gruba geldiğini söz ederek, “Yeni bir süreç başladı. Bugün burada olmaktan memnunum. Kulübün gayelerini biliyorum. Gayemiz üst sıralarda yer alabilmek. En düzgününü yapmaya çalışacağız. Bu futbolcu, idare ve medyamızla birlikte olması gerekiyor. Ben değil, biz olarak yola çıkıp sonuna kadar götüreceğiz. Sonuçta büyük bir kulüpten ayrıldığınızda maksadı olan bir kulübe gitmek istedim. 2 sene evvel yeniden Gaziantep FK ile görüşmüştüm. Son 2 yıldır Gaziantep FK birinci 10 içerisinde yer alan bir gruptur. Şu an hem Avrupa hem de Türkiye’de transfer ile ilgili hareket yok. Gruba bakacağız tahlil ediyoruz. Eksiklerimizi idaremize sunacağız. Yanlışsız şahısları yan yana getirip oynatmak istiyoruz” biçiminde konuştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yabancı sınırlamasının yanlış olduğunu söyleyen Bulut, “Yabancı sayısı hür olmalıdır. Kısıtlama ile altyapıdan uygun oyuncu çıkmaz. 14 yabancı hürken daha çok yurt dışına oyuncu gönderdik. Bu kulüpte hak eden oynayacak” açıklamasını yaptı.

“MİLLİ KADRONUN PERFORMANSI BENİ ŞOK ETTİ”

Ulusal kadronun performansına da değinen Bulut, “Milli grubun Avrupa Şampiyonası’ndaki performansına ben de şoktayım. 9 maçta 7 galibiyet alan bir ekibin puan almadan elenmesi beni şaşırttı. Oyuncular Türkiye’ye dönelim havası veriyordu” sözlerini kullandı.

LİDER AKINAL: “2 GÜNDE ANLAŞTIK”

“BİR SOL BEK, YETERLİ BİR SANTRFOR…”

Lider Akınal, bir sol bek bir tane de santrforu takımlarına katacaklarının altını çizerek, “Hocamız grubu tahlil etmiş, istemediğini yolladık. Mirellas bizi oyaladı, vazgeçtik. Muhammet Demir’in mukavelesi bitmişti. Başakşehir’e gitti. Başakşehir’in istediği parayı vermeyeceğiz. Koşullarımızla anlaşırsak alırız. Başakşehir’e teklifimizi sunduk. Aykut hoca onu deneyecekmiş. Orta sahanın ortasına bir oyuncu almayı düşünüyoruz. Andre Felipe’ye para vererek gönderdik. Sözleşme yaptığımız oyuncular var. Şu anda defansımız çok sağlam. Bir sol bek, âlâ bir santrfor aldığımız vakit başarılı olacağımız kanaatindeyiz. Bunu el birliği ile yapacağız. Kenti gerimize alacağız. Her türlü tenkide açığız. Ne yaparsak ortak akılla yapacağız. Ekibimizi üst sıralara ve Avrupa’ya götürmeye çalışacağız. Ukraynalı genç bir oyuncu aldık. O çok düzgün bir futbolcu olacak. Sagal ve Doğan Erdoğan’ı aldık. Öteki iki yabancı teknik yöneticilerimiz bir tane genç oyuncuyu takıma almadı. Yabancı hocayla her şeyi konuşamıyoruz. Yerli hocayla sabah akşam sohbet ediyoruz. Yabancı teknik yöneticilerin istemediği oyuncuları göndermek için 25 milyon lira para ödedik. Bolu kampına gideceğiz. 21 Temmuzda Avusturya’ya gidecek ekibimiz. Hazırlık maçlarımız olacak. Güçlü kadrolar olacak bunlar” diye konuştu.

Kulübün vergi borçları dışında burcu olmadığını söz eden Lider Akınal, “Hedefimiz Lig’de birinci 5’tir. Kulübün yalnızca vergi borcu var. Onu da vergi barışı içerisinde çözeceğiz. Öteki bir borcumuz yoktur. Biz kurumsal bir kulübüz. Bin liradan başlayarak kombine çıkartmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Yorum Yap