Etek uzunluğu ölçen hakime mahpus cezası

 Etek uzunluğu ölçen hakime mahpus cezası

İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi’nde 2019’da avukat Tuğçe Çetin’in etek uzunluğunun kısa olduğunu argüman edip tutanak tutan ve fotoğrafının çekilmesini isteyen ve tıpkı gün öbür bir avukata hakaret ettiği belirtilen hakim Mehmet Yoylu hakkında “görevi berbata kullanma” ve “kamu görevlisine vazifesinden ötürü hakaret” kabahatlerinden 3 yıldan 7 yıla kadar mahpus cezası verilmesi talebiyle iddianame düzenlenmişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

(Fotoğraf Tuğçe Çetin’in toplumsal hayatında çektiği eski bir kare) Avukat Tuğçe Çetin, hâkimin yansısı karşısında şoke olmuştu.

“AŞAĞILAYICI BOYUTTA”

Yoylu’nun Hakim olması nedeniyle dava, Yargıtay 4. Ceza Dairesi tarafından görüldü. Dün kararını açıklayan Yargıtay 4. Ceza Dairesi, hakim Mehmet Yoylu’nun avukat Tuğçe Çetin’in etek uzunluğunun ölçülmesini rencide edici ve aşağılayıcı boyutta hakaret olarak kıymetlendirdi.

Mahkeme, Yoylu’nun 1 yıl 1 ay 18 gün mahpus cezasına çarptırılmasına karar verdi. Daire ayrıyeten, Yoylu’nun tıpkı gün içerisinde öbür bir avukata yönelik hakaret etmesinden ötürü da 1 yıl 1 ay 18 gün mahpus cezası verdi.

Hakimin, Avukat Tuğçe Çetin’e yönelik bu hakareti sonrası çok sayıda avukat adliyeye akın etmişti…

TOPLAM 2 YIL 3 AY 6 GÜN MAHPUS

Yoylu’ya hakaret hatasından toplamda 2 yıl 3 ay 6 gün mahpus cezası veren ceza dairesi, kararın infazının açıklanmasını geri bıraktı. Yoylu, 5 yıl içerisinde rastgele bir hata işlemezse cezaları düşecek.

Yorum Yap